Предмет: Химия, автор: samsung987qwe

!!!ДАЮ 40 БАЛІВ!!!

Посудину за н.у. по черзі заповнювали СО2, О2 та невідомим газом Г. При зважуванні посудина мала масу відповідно 64,4 г, 63,2 г та 60,2 г. Визначити молярну масу невідомого газу Г. Який газ це може бути? Що вам відомо про нього?

мені дуже терміново….

Ответы

Автор ответа: Maxim835
0

Ответ:

Молярна маса невідомого газу 2г/моль. Це водень – найлегший

газ, без кольору, запаху, вибуховонебезпечний

Объяснение:

Кількості речовини газів будуть однакові, так як вони займають один і той

же об’єм. Позначаючи через х моль – кількість речовини газу в посудині, а через

у(г) – масу посудини та виразимо через ці позначення маси відомих газів.

m(СО2) = ν(СО2) · М (СО2) = 44 х

m(О2) = ν(О2) · М (О2) = 32 х

Маса посудини з газом складається з маси газу + посудини.

Складаємо систему рівнянь:

44х + у = 64,4 звідси: х = 0,1 моль

32х + у = 63,2 у = 60г

Маса невідомого газу в посудині: m(Г)=60,2г–60г=0,2г,

тоді М (Г) = m(Г) / ν(Г) = 0,2г/0,1моль = 2г/моль

151

Похожие вопросы