Предмет: Физика, автор: flistafilz

Определите высоту h, с которой должна упасть свинцовая дробинка, чтобы нагреться на ∆t = 1,0 °C. считайте, что вся механическая энергия дробинки пошла на ее нагревание. Удельная теплоемкость свинца c = 0,13 кДж/кг*°C, g = 10 m/c²

Ответы

Автор ответа: ionplayback
1

Ответ:

Для визначення висоти, з якої має впасти свинцева дробинка, щоб нагрітися на задану температуру, ми можемо використовувати принципи збереження енергії.

Механічна енергія дорівнює потенційній енергії:

Механічна енергія = Потенційна енергія

Еквівалентність між механічною енергією та потенційною енергією:

m * g * h = m * c * Δt

де:

- m - маса свинцевої дробинки (в кілограмах)

- g - прискорення вільного падіння (м/с²)

- h - висота падіння (в метрах)

- c - удельна теплоемкість свинця (в кДж/кг*°C)

- Δt - зміна температури (в °C)

Ми можемо виразити h:

h = (m * c * Δt) / (m * g)

Підставляючи відомі значення, ми отримаємо висоту:

h = (0.13 кДж/кг*°C * 1,0 °C) / (10 м/с²) = 0.013 м або 13 мм

Отже, свинцева дробинка повинна впасти з висоти приблизно 13 мм, щоб нагрітися на 1,0 °C за умов, що всієї її механічної енергії вистачить на нагрівання.


nyashkalera321: тут посчитано неправильно: будет получаться 0,13 кДж/кг / 10м/с2 = 0,13 * 10(3)(степень) / 10м/с2 = 13* 10(мы сделали целое число) / 10 = 13м
ionplayback: я понял учту в будущем
ionplayback: спасибо за поправку
nyashkalera321: пожалуйста^^
Похожие вопросы