Предмет: Химия,
автор: nikolinak
Задача 1. Визначте ступінь дисоціації електроліту (у %), якщо з 50 молекул на йони розпалося 14. Задача 2. Скільки частинок міститься в розчині сульфатної кислоти, якщо було взято всього 200 молекул H2SO4, а ступінь дисоціації становить 70%?
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Задача 1:
Для знаходження ступеня дисоціації, ви можете використовувати таку формулу:
Ступінь дисоціації (%) = (Кількість іонів, на які розпалося / Загальна кількість молекул) * 100
У твоєму випадку:
Кількість іонів, на які розпалося = 14
Загальна кількість молекул = 50
Ступінь дисоціації (%) = (14 / 50) * 100 = 28%
Задача 2:
Спочатку знайдемо кількість іонів, на які розпалося H2SO4. Ви вже знаєте, що ступінь дисоціації становить 70%.
Кількість молекул H2SO4 = 200
Кількість іонів, на які розпалося = 70% від 200 = 0.7 * 200 = 140 молекул
H2SO4 розпадається на 2 іони H+ і 1 іон SO4^2-. Тому загальна кількість частинок (іонів) у розчині дорівнює 140 * 2 + 140 * 1 = 280 + 140 = 420 частинок.
Похожие вопросы
Предмет: Психология,
автор: Аноним
Предмет: Математика,
автор: net3mirovoy
Предмет: История,
автор: nikaweqq041012
Предмет: Физкультура и спорт,
автор: BlackFox2030
Предмет: Химия,
автор: alminaasanova2