Предмет: Информатика, автор: lqvs10

Помогите пожалуйстааааааааа

Приложения:

Ответы

Автор ответа: uzumakinaruko2000
0

Ответ:

Чесно не особо помню эту тему.

Приложения:
Похожие вопросы
Предмет: Оʻzbek tili, автор: rwcpdp4br6
Предмет: История, автор: sofiagliva777
5.Користуючись додатковим текстом,визначте позитивні та негативні сторони життя середньовічного селянина.

Повинності селян (свідчення). Вульфард — людина залежна, дружина ж у нього — вільна, її звуть Ермоарою, у них троє дітей. Має ця людина одну ділянку землі, що складається з ріллі, виноградника та лугу. Він має сплачувати військовий збір за те, що пасе свою худобу на монастирському лузі, ще три міри й одне порося. За свою землю він зобов'язаний орати на панському полі. Повинен збирати хліб у полі, рубати для пана ліс, возити хліб і ліс на панський двір, працювати на цьому дворі скільки накажуть. Крім цього, він повинен давати панові щороку три курки, 15 яєць. Якщо йому накажуть везти вино, він зобов'язаний це виконати... І на лузі накосити сіна.
Щоб виростити урожай, треба було багато місяців трудитися не покладаючи рук і молити Бога про сприятливу погоду, про те, щоб не забрали годувальника на чергову війну, щоб по селянському полю НЕ проскакали кілька десятків вершників з почту феодала в гонитві за лісовим звіром під час полювання, щоб овочі не погризли зайці, а зерно не повидзьобували птиці, щоб не спалили, не сплюндрували урожай якісь лихі люди.
І навіть якщо все буде благополучно, вирощеного навряд чи вистачить, щоб досхочу прогодувати зазвичай дуже велику родину. Частина врожаю потрібно віддати феодалу, частина – залишити на насіння, а вже інше – сім’ї.
Селяни жили в маленьких будиночках, критих очеретом або соломою. Дим від вогнища клубочився прямо в житловому приміщенні, стіни якого були вічно чорні від сажі. Вікон або зовсім не було, а якщо і були, то дуже маленькі і без стекол, оскільки скло було занадто дорогим для бідного селянина. У холодну пору ці отвори просто затикали якимись ганчірками. Взимку часто навіть свою нечисленну худобу селяни тримали у себе в оселі. Темно, тісно, димно було в будинках середньовічних селян.
Зимовими вечорами при тьмяному світлі скіпки (свічки коштували дорого) селянин що-небудь майстрував або ремонтував, його дружина шила, ткала, пряла. Їжа в будинку була мізерною і одноманітною: коржі, юшки, каші, овочі. Хліба часто не вистачало до нового врожаю. Щоб не користуватися млином феодала (адже за це треба платити), селяни просто товкли зерно в дерев’яній посудині – виходило щось на зразок борошна.
А навесні знову орати, сіяти, оберігати поля. І молитися, молитися ревно, щоб не трапилися заморозки на сходи, щоб не було посухи, пожежі або іншої біди. Щоб чума і мор не прийшли в село, щоб і в цьому році не сталося чергового військового походу, для участі в якому могли забрати синів.

Даю сто балов!