Написати 10 фактів про людей первісної доби на території України
Ответы
Ответ:
1. Перші люди були більше схожими на тварин. Лише через сотні років людина дуже змінилась. З нерозумної, боязкої істоти, людина розвинулася зовні і розумово.
2. Ученим відомо декілька видів людини кам'яного віку. Понад 1 млн 750 тис. років тому жила «олдовейська людина».
3. Найдавніша людина з'явилась на території сучасної України приблизно 1 млн. років тому. Україна здавна була місцем, де сходилися різні племена і народи.
4. На теренах України пролягала межа між двома світами: світом землеробських культур, що заклали основу європейської цивілізації, та степовим азіатським світом.
5. На території Закарпатської області розташована одна з найдавніших археологічних пам’яток Євразії – Королевська стоянка
6. Умови життя давніх людей значно змінилися з посиленням зледеніння – яке розпочалося 100 тисяч років тому. Тоді льодовий панцир доходив до широти Кременчука. У прильодовиковій зоні мешкали мамонти, далі на південь степи замешкували бізони.
7. Мізинська стоянка — одна з найвизначніших археологічних пам'яток пізнього палеоліту в історії не лише України та Європи, а й світу.
8. Серед знарядь праці з каменю та кістки, археологи знайшли у Мізині й стародавні прикраси. Це браслети з кістки зі специфічним орнаментом – меандром, який популярний і досі. Знахідки з Мізину вважаються найдавнішим зразком такого узору.
9. Однією з найзагадковіших пам’яток давнини в Україні вважається Кам’яна Могила. Це великий кам’яний пагорб, в якому утворилася велика кількість гротів та печер. Кам'яна Могила виконувала функції «світової гори», як Олімп у Стародавній Греції.
10. Найстародавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайшли в Україні, у селі Межиріччя на Рівненщині. Їм 14,5-15 тис. років. Мапу первісні люди витесали на кістці мамонта.
Объяснение: