Предмет: Химия,
автор: dneprdaria01
До розчину, що містить 4,44 г кальцій хлориду, додали розчин натрій карбонату в надлишку. Обчислити масу утвореного осаду.
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Правильна відповідь: 4
Объяснение:
1. Запишімо рівняння хімічної реакції:
CaCl2+Na2CO3→CaCO3↓+2NaCl
.
З рівняння видно, що утворений осад – CaCO3
.
2. Обчислімо кількість речовини кальцій хлориду:
n=mM
.
М(CaCl2)=111г/моль
.
n(CaCl2)=4,44г111г/моль=0,04моль
.
3. За рівнянням реакції n(CaCl2):n(CaCO3)=1:1
. Тому n(CaCO3)=n(CaCl2)=0,04моль
.
4. Обчислімо масу кальцій карбонату:
m=n⋅M
М(CaCO3)=100г/моль
.
m(CaCO3)=0,04моль⋅100г/моль=4г.
Похожие вопросы
Предмет: География,
автор: Аноним
Предмет: Математика,
автор: ZloyFreak
Предмет: Алгебра,
автор: childrenofduty
Предмет: Математика,
автор: elena231745
Предмет: Математика,
автор: provid09