Виберіть лужноземельний елемент:
а) Нікель;
б) Хром;
в) Барій.
2. Кількість електронів у атомі Алюмінію:
a) 27;
6) 13;
B) 14.
3. Елемент, що утворює сполуку з Гідрогеном типу RH, :
a) Берилій;
6) Нітроген;
в) Силіцій.
4. Періодичний закон відкрив:
a) Е. Резерфорд;
6) М. В. Ломоносов;
в) Д. І. Менделєєв.
5. Протонне число, що належить інертному елементу:
a) 12;
б) 35;
B) 36.
6. Нуклонне число вказує: а) на кількість нейтронів;
б) на кількість протонів;
В) на загальну кількість протонів і нейтронів.
Ответы
Ответ:
1 - в
2 - б
3 - а
4 - в
5 - в
6 - в
Объяснение:
1. Лужноземельні елементи - це хімічні елементи, які належать до другої групи періодичної таблиці. Ця група включає елементи з атомними номерами від 3 до 12. Нікель (Ni) і хром (Cr) належать до переходних металів і не є лужноземельними елементами. Барій (Ba) є лужноземельним елементом. Отже, правильна відповідь: в) Барій.
2. Кількість електронів у атомі алюмінію (Al) - це число електронів, які знаходяться в оболонках атома. Атом алюмінію має атомний номер 13, що означає, що в його атомі є 13 електронів. Отже, правильна відповідь: 13.
3. Умовна формула RH вказує на тип сполуки, в якій елемент утворює зв'язок зі звичайним (не йонізованим) атомом водню. Берилій (Be) утворює сполуку з гідрогеном типу RH, тому відповідь: а) Берилій.
4. Періодичний закон формулюється як закон Менделєєва. Дмитро Іванович Менделєєв, російський хімік, був головним виконавцем роботи з розробки періодичної системи елементів. Тому відповідь: в) Д. І. Менделєєв.
5. Інертний (безхімічний) елемент має повну електронну оболонку і не утворює хімічних зв'язків з іншими елементами. Число "36" відповідає протонному числу для криптону (Kr), який належить до групи благородних газів і є інертним. Тому відповідь: B) 36.
6. Нуклонне число вказує на кількість нуклонів (протонів і нейтронів) в атомному ядрі елемента. Протонне число вказує на кількість протонів в ядрі. Загальна кількість протонів і нейтронів у ядрі може бути обчислена, використовуючи нуклонне число. Отже, правильна відповідь: В) на загальну кількість протонів і нейтронів.