Предмет: История, автор: gymibermishka

релігія, суспільний устрій слов'ян.​

Ответы

Автор ответа: nkrivonos540
0

Ответ:

Объяснение:

Слов'янська релігія була сукупністю вірувань, міфів та культових практик слов'ян. Вона належала до політеїстичних релігій, але мала пантеїстичні та дуалістичні акценти. Інформації про релігію слов'ян дохристиянського періоду в історичних джерелах збереглося не надто багато. Релігія давніх слов'ян мала природничий характер та була пов'язана з культом природи і предків.

Щодо суспільно-політичного устрою, давньослов'янське суспільство було організоване за принципами самоврядування. Всі проблеми вирішувалися шляхом обговорення їх на загальних зборах, або вічах. Родову общину, як правило, очолювала найавторитетніша людина, котра разом з представниками інших сімей, керувала справами роду, здійснювала судочинство, організовувала відсіч ворогу.

Автор ответа: yapayaka
0

Релігія давніх слов'ян мала природничий характер та була пов'язана з культом природи і предків. Вона включала ритуали, жертвоприношення та віру в різних богів. Давні слов'яни поклонялися багатьом богам, включаючи Перуна (бог грому), Волоса (бога поля), Мокош (богиню жіночої справедливості), Сварог а (бога вогню) та інших. Деяким богам присвячувалися святині, ідоли, храми та свята.

Суспільний устрій давніх слов'ян базувався на родинних, родових та племенних зв'язках. Слов'яни жили у невеликих поселеннях, що складалися з кількох родин. Родина була основною одиницею суспільства, що складалася з представників трьох-чотирьох поколінь. Родини об'єднувалися в родову общину, яка мала спільне господарство, майно та правила. Родову общину очолював старшина або староста - найавторитетніша людина, яка керувала справами роду, здійснювала судочинство, організовувала відсіч ворогу. Кілька родових общин утворювали плем'я - територіальний союз, який мав спільну мову, культуру та історію. Плем'я керувалося радою старшин або жупанами - визнаними лідерами, які розв'язували найважливіші питання суспільного життя. Вищим органом влади племені були загальні збори або віче - народовладне зібрання, яке обирало ватажків, приймало рішення про війну та мир, судило правопорушників. Слов'яни не мали загальної влади та централізованого управління, а жили за принципами самоврядування та демократії.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: nuwtsangster
Предмет: Другие предметы, автор: Dkdtg
Предмет: Другие предметы, автор: nadezhdaten2