Предмет: Химия, автор: CrimsonArs

обчисліть масу купрум (II) оксиду ,що може прореагувати з 73 г 10% розчину хлоридної кислоти

Ответы

Автор ответа: pivojpeg
1

Ответ:

.........................

Приложения:
Автор ответа: dobriakua
0

Дано:

m р-ну(HCl) = 73 г

ω(HCl) = 10%

Знайти:

m(CuO) - ?

Розв'язання:

1) CuO + 2HCl → CuCl2 + H2O;

2) m(HCl) = ω * m р-ну / 100% = 10% * 73 / 100% = 7,3 г;

3) n(HCl) = m / M = 7,3 / 36,5 = 0,2 моль;

4) n(CuO) = n(HCl) / 2 = 0,2 / 2 = 0,1 моль;

5) m(CuO) = n * M = 0,1 * 80 = 8 г.

Відповідь: Маса CuO становить 8 г.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Аноним