Предмет: Химия,
автор: romanebaranov
Срочно❗
У розчині, одержаному внаслідок розчинення порції мідного купоросу СuЅО4 × 5Н2О в 150 мл води, виявили 19,2 г сульфат-іонів. Обчисліть масову частку купрум(ІІ) сульфату в приготовленому розчині.
Ответы
Автор ответа:
0
Для обчислення масової частки купрум(II) сульфату (CuSO4) в приготовленому розчині, спочатку потрібно знайти масу CuSO4 у розчині, а потім поділити цю масу на загальну масу розчину.
1. Маса сульфат-іонів (SO4²⁻) в розчині вже відома і дорівнює 19,2 г.
2. Знайдемо масу молекули CuSO4 × 5H2O:
Маса CuSO4 = Маса Cu + Маса SO4 = 63,5 г + (32 г + 4 × 16 г) = 159,5 г
Додамо до цього масу п'ять молекул води (5H2O):
Маса CuSO4 × 5H2O = 159,5 г + 5 × (2 г + 16 г) = 159,5 г + 90 г = 249,5 г
3. Тепер знайдемо масову частку CuSO4 в розчині:
Масова частка CuSO4 = (Маса CuSO4 / Маса розчину) × 100%
Маса розчину = маса CuSO4 + маса води = 249,5 г + 150 г = 399,5 г
Масова частка CuSO4 = (249,5 г / 399,5 г) × 100% ≈ 62,4%
Отже, масова частка купрум(II) сульфату в приготовленому розчині становить приблизно 62,4%.
1. Маса сульфат-іонів (SO4²⁻) в розчині вже відома і дорівнює 19,2 г.
2. Знайдемо масу молекули CuSO4 × 5H2O:
Маса CuSO4 = Маса Cu + Маса SO4 = 63,5 г + (32 г + 4 × 16 г) = 159,5 г
Додамо до цього масу п'ять молекул води (5H2O):
Маса CuSO4 × 5H2O = 159,5 г + 5 × (2 г + 16 г) = 159,5 г + 90 г = 249,5 г
3. Тепер знайдемо масову частку CuSO4 в розчині:
Масова частка CuSO4 = (Маса CuSO4 / Маса розчину) × 100%
Маса розчину = маса CuSO4 + маса води = 249,5 г + 150 г = 399,5 г
Масова частка CuSO4 = (249,5 г / 399,5 г) × 100% ≈ 62,4%
Отже, масова частка купрум(II) сульфату в приготовленому розчині становить приблизно 62,4%.
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: nikashcheg
Предмет: Информатика,
автор: Maxai35
Предмет: Другие предметы,
автор: wolr1939
Предмет: География,
автор: irinacernishenko17