Предмет: Химия, автор: xinonsozeds

2. Відносна густина ароматичного вуглеводню за воднем дорівнює 39. Який це вуглеводень?

помогите пожалуйста
20 баллов

Ответы

Автор ответа: ReMiDa
4

Ответ:

Це бензен С₆Н₆

Объяснение:

Відносна густина ароматичного вуглеводню за воднем дорівнює 39. Який це вуглеводень?

1. Загальна формула араматичних вуглеводнів: СₙН₂ₙ₋₆.

2. Визначимо молярну масу невідомого ароматичного вуглеводню з формули:

\bf D_{H_2}(C_nH_{2n-6})=\dfrac{M(C_nH_{2n-6})}{M(H_2)}

Звідки:

\sf M(C_nH_{2n-6})=D_{H_2}(C_nH_{2n-6})\cdot M(H_2) = 39 \cdot 2 = \bf 78

З іншого боку:

М(СₙН₂ₙ₋₆) = n·Ar(C)+(2n-6)·Ar(H) = n·12+(2n-6)·1=12n+2n-6=14n-6

3. Розв'яжемо рівняння:

14n-6=78

14n=84

n=6

Отримаємо арамотичний вуглеволень: С₆Н₆. Це бензен.

#SPJ1

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: lagunsvetayra
Предмет: Химия, автор: olesamorozova535
Предмет: Алгебра, автор: annaDraGon1442