Предмет: Физика, автор: bogdana0603

Допоможіть розв'язати задачу(розв'язок і відповідь)
Лампу із силою світла 60 кд застосовують для друкування фотознімка. Якщо лампу розташувати на відстані 1,5 м від знімка, то час експозиції дорівнюватиме 2,5 с. Визначити час експозиції, якщо застосувати лампу із силою світла 40 кл. розташовану відстані 2 м від знімка​

Ответы

Автор ответа: prostonadiya13
1

Объяснение:

Для розв'язання цієї задачі скористаємось інверсною квадратичною залежністю між силою світла лампи і відстанню до об'єкта. Згідно цієї залежності, якщо зменшити відстань вдвічі, то сила світла збільшиться у чотири рази.

Ми знаємо, що час експозиції обернено пропорційний силі світла. Тому, якщо замінити лампу 60 кд на лампу 40 кл., яка розташована вдвічі далі, то ми отримаємо зміну часу експозиції у зворотному співвідношенні.

За формулою:

C1 × t1 = C2 × t2,

де C1 і C2 - сила світла ламп у канделях, t1 і t2 - час експозиції для ламп C1 і C2 відповідно.

Ми знаємо, що C1 = 60 кд і t1 = 2,5 с. Шукаємо t2.

40 клас = 40 000 кд (1 кд = 1000 кл)

60 кд × 2,5 с = 40 000 кд × t2

150 с = 40 000 кд × t2

t2 = 150 с / 40 000 кд = 0,00375 с

Отже, час експозиції для лампи із силою світла 40 кл., розташованої на відстані 2 м від знімка, буде дорівнювати 0,00375 секунди.

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: tyctokrejzidanila6