у чому полягала відмінність між життям та ідеалами старого козака мирона ґудзя і вчинками його онука максима ґудзя? твір хіба ревуть воли, як ясла повні? срочно
Ответы
Мирон Гудзь — символ свободи і повстання у романі "Хіба ревуть воли, як ясла повні?" Все своє життя він мріяв мати однодумця, поборника козацької "мудрості", "правди" і "добра". Його син Іван "зажив... зі своєю молодою дружиною тихо та мирно, люб'язно-спокійним хліборобським життям". Він був вихований матір'ю і не розумів бунтарського духу батька, йому було байдуже, як живе народ, що його хвилює. І лише коли народився онук Максим, Мирон зрозумів, що прийшов його ідеологічний наступник. "Максим полюбив діда більше батька, матері, ...полюбились йому дідові вичити — розумні, правдиві, добрі". Як пишуть автори роману: "Старість побраталась з молодістю, молодість прилипла до старості... Старий січовик натхнув свою душу в молоденьку душу онука". Найцікавішим є те, що доблесть Максима протиставляється нудному скнінню у батьківській господі.
Минали роки, мінялися звички та вподобання. Життя Максима поступово змінюється, він іде в армію. Саме у московському війську зазнав остаточної деморалізації нащадок січовика Мирона Гудзя. А що тут дивного? У кріпацтві насіння козацької вольності не могло прорости добрими сходами, воно стає основою бунтарської вдачі Максима. Саме в тому ганебному оточенні в його свідомості взяло гору хиже й хапужне.
Объяснение: