Предмет: Українська мова, автор: Margarita2023

Правильно написані всі власні назви у варіанті

Приложения:

Ответы

Автор ответа: arterhlavatskyi
0

Ответ:

Б, Г

Объяснение:

З великої букви пишуться (крім загальних назв типу професор, письменник, князь і под.):

1. Індивідуальні імена людей, по батькові, прізвища, прізвиська, назви дійових осіб у казках, байках, клички тварин, імена міфічних істот: князь Ярослав Мудрий, Леся Українка, Каменяр (про І. Франка), письменник Іван Семенович Нечуй-Левицький; Мавка, Дід Мороз, котик Мурчик, собака Білий Бім Чорне Вухо, бог Перун, Дажбог, Зевс.

2. Прізвища людей, вживані у загальному значенні, якщо вони не перетворилися у загальні назви, тобто не втратили свого індивідуального значення: нам потрібні Бербанки й Симиренки.

3. Назви найважливіших релігійних понять: Бог, Аллах, Святий Дух, Син Божий, Мати Божа, Біблія, Євангеліє, Новий Завіт, Коран, Тора.

З малої букви пишуться:

1. Імена та прізвища людей, які втратили значення власних назв і стали загальними: донжуа́н, ловела́с, ме́нтор, мецена́т, робінзо́н, бра́унінг (пістолет), галіфе́ (штани), ди́зель (двигун), макінто́ш (плащ), макси́м (кулемет), рентге́н (апарат).

2. Якщо прізвища (імена) вживаються зневажливо, та в інших випадках: жалюгідні квіслінги (зрадники), ударив перун (грім), іван-чай (трава), ампер (одиниця сили струму — від прізвища фізика А. Ампера).

3. Назви народів, племен, а також людей за національною ознакою або за місцем проживання: ара́би, африка́нці, латиноамерика́нці; ацте́ки, іроке́зи, поля́ни; украї́́нка, білору́ска, лати́ш, француз, запорі́жці, кия́ни, львів’я́ни.

4. Родові назви міфологічних істот: ангел, муза;

назви порід тварин: бульдог, пінчер, вівчарка;

назви груп тварин, хоча вони походять від індивідуальних кличок: лиски, каштанки.

5. Пишемо з малої букви у вигуках та усталених словосполученнях, що використовуються в розмовній мові, де слова Бог, Господь та ін. не вживаються як їх найменування: бо́же, го́споди, їй-бо́гу, го́споди бо́же мій, бо́же збав (крім випадків, коли слова Боже, Господи є звертанням до Бога);

бог зна що (невідомо що), бог зна коли́ (невідомо коли), госпо́дь з тобо́ю (ва́ми) (вживається як здивування, заперечення, докір), бог з ним (з тобо́ю) (вживається на знак згоди, примирення, прощення та ін.).

Автор ответа: aragood666
0

Ответ:

Б, та Г - правильно написано всі власні назви у варіанті

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: melnykms
Предмет: Геометрия, автор: uvilir98
Предмет: Українська мова, автор: gavrikov5klass
Предмет: Математика, автор: shumkkarolina