СРОЧНО ДАЮ 80 БАЛОВ!!!! Написати ісоторичний портрет Марії Антуанетти. Чого вона досягла
Ответы
Ответ:
Однією з найдраматичніших сторінок світової історії XVIII століття було життя королеви Франції Марії-Антуанетти. Доля піднесла цю жінку на запаморочливу висоту щастя, і тим трагічніше було її повільне падіння: з чудового королівського палацу - в тюремну камеру, з розкоші - в злидні, з престолу - на ешафот ...
Марія-Антуанетта (Марія Антонія Йозефа Йоганна Габсбург-Лотарингская) народилась 2 листопада 1755 у Відні і була п'ятнадцятою дитиною Марії-Терезії та імператора Франца I Лотаринзького. Дитинство Марії-Антуанетти пройшло в літній резиденції Габсбургів - замку Шенбрунн. У віці чотирнадцяти років австрійська ерцгерцогиня Марія-Антонія стала дофіною Франції Марією- Антуанеттою і дружиною дофіна Франції Людовіка. На грандіозну сцену французької історії з нерішучістю дебютантки вперше виходить юна Марія-Антуанетта. Спочатку вона грає лише маленьку роль дофіни, але цієї маленької ерцгерцогині з Австрії призначена основна роль в Версалі - роль королеви.
10 травня 1774 року Марія-Антуанетта вступила на престол, їй було вісімнадцять, а Людовику XVI двадцять років. Образ королеви намагалися відобразити будь-якими засобами художнього відтворення - в мармурі і порцеляні, пастеллю і граціозними віршами, - в цьому прагненні змагалися скульптори, художники і поети. Її образ і манери повністю відповідали ідеалу того часу. Ніжна, струнка, витончена, чарівна, грайлива і кокетлива, з першої години сходження на престол Марія-Антуанетта стає богинею рококо, досконалим зразком моди і пануючого смаку.
За три місяці правління королева стала зразком для всього елегантного світу, законодавицею костюмів і зачісок, а подарунок Людовика XVI - Малий Тріанон - крихітної країною у Французькому королівстві. Витончений палац став улюбленим місцем перебування молодої королеви. Марія-Антуанетта приїжджала в улюблену резиденцію, коли хотіла відпочити від суєтного життя королівського двору. І якщо раніше вона замовляла для себе у модистки сукню за сукнею, у придворних ювелірів - все нові і нові коштовності, то тепер до цих турбот додалася ще одна - прикраса своєї маленької суверенної держави.
За її наказом навколо палацу був створений особливий світ: село в театралізованому стилі і чудовий сад з рослинами з усього світу. У 1780 році був побудований Театр Королеви, що відтворював в мініатюрі версальську Оперу. На його сцені виступали італійські і французькі комедіанти, а також ставилися аматорські вистави, в яких Марія-Антуанетта демонструвала свій акторський талант.
Першою фатальною помилкою Марії-Антуанетти було бажання мати успіх як жінка, а не як королева. Вона прагнула бути самою вишуканою, самої кокетливою, найелегантнішою і перш за все найприємнішою жінкою королівського двору, перед якою все прихиляються.
За двадцять років правління Марія-Антуанетта жодного разу не побажала познайомитися зі своєю державою, подивитися провінції, міста багатою контрастами країни. Реальний світ з його бідами і потребами для неї просто не існував. Стурбована поведінкою доньки Марія-Терезія писала: «... Твоє щастя може дуже скоро скінчитися, і ти по своїй же власній провині опинишся ввергнутою в найбільше нещастя, і все це – наслідки жахливої спраги насолод, яка не дає тобі можливості зайнятися якою-небудь серйозною справою ... ». Ці слова виявилися пророчими ...