Предмет: Химия, автор: vilkaa26364

Для каких из приведенных соединений возможна цис- Транс-изомерия: а) бутен-1; б) гексен-2; в) 2-метилгек- сен-2; г) бутен-2? Напишите формулы цис- и транс- изомеров.

Ответы

Автор ответа: kir2004120312032004
1
Цис-транс-изомерія виникає, коли в молекулі два або більше підступені органічних груп, таких як алкенові групи (C=C), знаходяться на різних сторонах або на одній стороні від двозв'язку, в залежності від їхнього розташування.

a) Бутен-1 (C4H8) не може існувати в цис-транс-формі, оскільки в ньому є лише одна алкенова група.

б) Гексен-2 (C6H12) може існувати в цис-транс-формі, оскільки має два вуглеводневих атоми (CH3CH=CHCH2CH3) і може мати як цис-ізомер (обидві метилові групи на одній стороні двозв'язку), так і транс-ізомер (метилові групи на різних сторонах двозв'язку).

в) 2-метилгексен-2 (C7H14) також може існувати в цис-транс-формі, оскільки має дві метилові групи і два атоми водню на двозв'язку. Він може мати як цис-ізомер (два метилові атоми на одній стороні двозв'язку), так і транс-ізомер (метилові атоми на різних сторонах двозв'язку).

г) Бутен-2 (C4H8) не може існувати в цис-транс-формі, оскільки в ньому є лише одна алкенова група.

Цис-транс-формули для б) і в) можуть виглядати так:
б) Цис-гексен-2: CH3CH=CHCH2CH3
Транс-гексен-2: CH3CH=CHCH2CH3

в) Цис-2-метилгексен-2: CH3CH=CHC(CH3)2CH2CH3
Транс-2-метилгексен-2: CH3CH=CHCH(CH3)2CH2CH3
Похожие вопросы
Предмет: История, автор: danilyc73
2. Прочитайте джерела. Дайте відповідь на запитання. 3 «Опису України» Гійома Левансера де Боплана (1660 р.) «Козаки високі на зріст, вправні, енергійні, люблять ходити в гарному одязі, яким особливо хизуються, коли пограбують його у своїх сусідів, бо в інших випадках вдягаються досить скромно відзначаються міцним здоров'ям і навіть не хворіють... Мало хто з козаків умирає від недуги, хіба що в глибокій старості, бо більшість з них гине почесною смертю на війні». «Козаки добре загартовані, легко витримують спеку й холод, спрагу й голод, невтомні в битвах, відважні, сміливі чи, радше, одчайдушні, власним життям не дорожать.>> «Вони кмітливі й проникливі, дотепні й надзвичайно щедрі, не побиваються за великим багатством, зате дуже люблять свободу, без якої не уявляють собі життя. Задля цього так часто бунтують та повстають проти шляхтичів, бачачи, що їх у чомусь утискають. Таким чином, рідко ли минає сім чи iсiм рокiв, щоб не бунтували панів». чи не піднімали остання проти​
Предмет: Английский язык, автор: vorobetstanja