Допоможіть написати переказ цього тексту:
"Перша спроба"
Миколка любив спостерігати за роботою батька. Спостерігати, як той змішує на палітрі кольори, як вправно водить по дошц пензлем, як, відступивши на кілька крокiв, роздивляється написане, а потім, повернувши iкону до світла, нешвидкими, але впевненими рухами наносить на обличчя святих свiтлi полиски. Ікони пишуться темними строгими кольорами. Та навколо Миколка бачить кольори зовсім інші: яскраві, свіжі, радісні. А що, як самому спробувати малювати те, що бачиш? Наступного ранку, прихопивши з собою папір і олівець, Миколка поза городами вийшов на дорогу й попрямував до старовинного хутора Ставкового, від якого лишилися лише ставки та назва. Спочатку йому захотілося намалювати став у обрамленнi старих дуплистих верб. На чорно-дзеркальнiй водi вигойдувалися білосніжні колисочки лілій. Розхитаний комиш коричневими пальцями-качалочками сварився у бік бородатого очерета. Лінива крячка водила берегом пухнастих своїх дітлахів. Але праворуч височiла синя могила, що теж просилася під олівець. Особливо її вершина з кряжистим дубом. Ліворуч розкинувся степ, його теж хотілося намалювати Щоправда, жовті хвилі пшениці з яскравими краплинами волошок важкувато зобразити чорним олівцем, але навіщо тодi уява, Миколка навіть розгубився. Якби можна було змалювати все водночас! Вирішив малювати могилу, дуб з вузлуватими гілками і могутнім стовбуром на її вершині. Та дуб виходив розплюснутим, а кучерява й буйна трава здавалась стриженою. Пошматувавши перший невдалий малюнок, Миколка заплакав в без си тя. Згодом почало виходити схоже. Вдалося все: стрілчаста трава, велет дуб на вершині Синьої могили. Це таку назву їй Миколка придумав. Особливо вдалися стар озброєнi страхітливими колючками будячиська, що лютими ординцями стирчали на схилах. Аж затанцювавши від радощів, хлопець побіг показувати батькові
Ответы
Перша спроба
Маленький Миколка завжди захоплювався тим, як його батько малює ікони. Він прирядно спостерігав, як батько змішує кольори на палітрі, віддавав увагу тому, як він вправно водив пензлем по дошці, як він відступав на кілька кроків, щоб роздивитися написане, а потім, повертаючи ікону до світла, наносив священні образи впевненими рухами.
Ікони писалися темними та строгими кольорами, але Миколка бачив навколо себе зовсім інші барви: яскраві, свіжі, радісні. І він почав думати, а що, як спробувати самому намалювати те, що він бачить?
Наступного ранку, взявши з собою папір і олівець, Миколка вирушив далеко від свого села, до старовинного хутора Ставкового, від якого залишилися лише ставки та назва.
Спочатку йому захотілося намалювати став, оточений старими вербами. На темному водяному дзеркалі гойдалися білосніжні лілії, а розкидистий комиш розгалуджував свої коричневі пальці-качалочки в бік бородатого очерета. Ледве водоймище малювалося відразу.
Проте праворуч на відстані виднілася синя могила, яка теж просилася під олівець. Найбільше вразила Миколку її вершина з кряжистим дубом.
Ліворуч розкинувся степ, і Миколка вирішив спробувати вмістити його на папері. Звісно, жовті хвилі пшениці з блискучими краплинами волошок були важко передати чорним олівцем, але фантазія працювала.
Що якби можна було змалювати все одразу? Миколка вибрав могилу, дуб з вузлуватими гілками та могутнім стовбуром на її вершині.
Початково дуб виходив вдовжений, а кучерява й буйна трава виглядала так, ніби її зачісали. Перший малюнок був невдалим, і Миколка розгубився, але з часом він все ж піднявся на виклик і став крок за кроком вдосконалювати своє мистецтво.
Вдалося передати все: стрілчасту траву, велетенський дуб на вершині Синьої могили. Миколка навіть додумав назву для свого творіння - "Синя могила."
Коли він побачив свій успішний малюнок, він не зміг стримати радість та захоплення і почав танцювати. Потім він побіг додому, щоб показати своєму батькові своє нове мистецтво.
Або :
Маленький Миколка бачив світ барвами та красою, які навколо нього оточували природу. Він вирішив спробувати відобразити своє бачення на папері, і, незважаючи на початкові труднощі, йому вдалося створити чудовий малюнок "Синя могила," який вразив його батька.