Предмет: Химия, автор: graffitti

Розрахуйте молярну концентрацію
20% розчину кальцій хлориду, густина якого 1,178 г/см3.Запишіть як задачу(дано,знайти,розв'язання,відповідь)

Ответы

Автор ответа: shcherbyukbohdan
0

Ответ:

Дано:

Густина розчину кальцій хлориду (ρ) = 1,178 г/см³.

Вміст кальцію хлориду (CaCl2) у розчині = 20%.

Знайти:

Молярну концентрацію (C) розчину кальцій хлориду у моль/л.

Розв'язання:

Спершу визначимо масову концентрацію кальцій хлориду в розчині. Для цього перетворимо вміст у відсотках у масовий вміст:

Масовий вміст CaCl2 = 20% = 20 г на 100 г розчину.

Тепер ми можемо визначити масу CaCl2 у 1 літрі розчину, використовуючи густину:

Маса CaCl2 у 1 літрі розчину = (20 г / 100 г) * (1,178 г/см³) = 0,2356 г/см³.

Тепер перейдемо до обчислення молярної маси кальцій хлориду (CaCl2), яка дорівнює сумі мас атомів кальцію (Ca) і хлору (Cl):

Молярна маса CaCl2 = маса атома Ca + 2 * маса атома Cl

Молярна маса CaCl2 = 40,08 г/моль + 2 * 35,45 г/моль = 110,98 г/моль.

Тепер можемо знайти молярну концентрацію:

Молярна концентрація (C) = (Маса CaCl2 у 1 літрі розчину) / (Молярна маса CaCl2)

C = (0,2356 г/см³) / (110,98 г/моль) ≈ 0,0021 моль/л.

Відповідь:

Молярна концентрація розчину кальцій хлориду становить приблизно 0,0021 моль/л.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: pelih808
Предмет: Право, автор: fulkor
Предмет: Английский язык, автор: kristinails
Предмет: Алгебра, автор: Bekmurat2009