10. Масова частка деякого елемента головної підгрупи V групи в його вищому оксиді становить – 43,46%. Назвіть елемент і охарактеризуйте його за положенням у періодичній системі хімічних елементів та будовою атома. СРОЧНО
Ответы
Ответ:
Завжди будь ласка)
Объяснение:
Щоб визначити елемент, спочатку з'ясуємо, який елемент головної підгрупи V групи має масову частку 43,46% в своєму вищому оксиді.
Елементи головної підгрупи V групи це: нітроген (N), фосфор (P), арсен (As), антимон (Sb) і бісмут (Bi).
Їх вищі оксиди:
N₂O₅, P₄O₁₀, As₂O₅, Sb₂O₅, Bi₂O₅.
Давайте використаємо масову частку для фосфору як приклад:
Маса P₄O₁₀: 4(30,97) + 10(16) = 283,88 г/моль
Маса P у P₄O₁₀: 4(30,97) = 123,88 г/моль
Масова частка фосфору у P₄O₁₀: (123,88 / 283,88) × 100% ≈ 43,63%
Це число найбільше наближене до 43,46%, тому можна припустити, що елемент – це фосфор.
Охарактеризуємо фосфор:
Положення у Періодичній системі: Фосфор (P) знаходиться в V головній підгрупі (або 15 групі) і 3 періоді.
Будова атома: Фосфор має атомний номер 15, тому в нього 15 протонів в ядрі та 15 електронів, які обертаються навколо ядра. Електронна конфігурація: 1s² 2s² 2p⁶ 3s² 3p³.
Таким чином, елемент головної підгрупи V групи з масовою часткою 43,46% у своєму вищому оксиді – це фосфор.