поможіть СРОЧНОООО!!!!!!
Підготувати інформацію про дівчину Арахну
Ответы
На всю Лідію славилася Арахна, дочка царя Ідмона, своїм мистецтвом ткацтва. З ниток, подібних туману, вона пряла тканини, прозорі, як повітря. Німфи зі схилів Тмола і з берегів златоносного Пактола часто приходили помилуватися її роботою. Пишалася Арахна, що немає нікого на світі, Рівного їй в цьому мистецтві. Одного разу вигукнула вона:
- Нехай приходить сама Афіна-Паллада змагатися зі мною! Не перемогти їй мене.
І ось під виглядом сивої, згорбленої Старої, спершись на посох, постала перед Арахною богиня Афіна і сказала їй:
- Не одне зло несе з собою старість: роки несуть з собою досвід. Послухайся моєї поради: прагни перевершити лише смертних своїм мистецтвом. Не викликай богиню на змагання. Смиренно моли її пробачити тебе за гордовиті слова, що благають прощає богиня.
Арахна випустила з рук тонку пряжу і гнівом блиснули її очі. Впевнена у своєму мистецтві, сміливо відповіла вона:
- Ти нерозумна, Стара, старість позбавила тебе розуму. Читай такі настанови твоїм невісткам і дочкам, мене ж залиш у спокої. Я зумію і сама дати собі пораду. Що я сказала, то нехай і буде. Що ж не йде Афіна, чому не хоче вона змагатися зі мною?
- Я тут, Арахна! - вигукнула богиня, прийнявши свій справжній образ.
Німфи і лідійські жінки низько схилилися перед улюбленою дочкою Зевса і славили її. Одна лише Арахна мовчала. Подібно до того як червоним світлом загоряється рано вранці небосхил, коли злітає на небо на своїх блискучих крилах розоперста Зоря-Еос, так зарділося фарбою гніву обличчя Афіни. Стоїть на своєму рішенні Арахна, як і раніше пристрасно бажає вона змагатися з Афіною. Вона не передчуває, що загрожує їй швидка загибель.
Почалося змагання. Велика богиня Афіна виткала на своєму покривалі посередині величний Афінський Акрополь, а на ньому зобразила свою суперечку з Посейдоном за владу над Аттикою. Дванадцять світлих богів Олімпу, і серед них батько її, Зевс-громовержець, сидять як судді в цій суперечці. Підняв колебатель землі Посейдон свій тризуб, вдарив ним в скелю, і хлинув солоний джерело з безплідною скелі. А Афіна, в шоломі, зі щитом і в егіді, встромила глибоко в землю своє поп'є, і виросла священна олива. Боги присудили перемогу Афіні, визнавши її дар Аттиці більш цінним. По кутах зобразила богиня, як карають боги людей за непокірність, а навколо виткала вінок з листя оливи. Арахна ж зобразила на своєму покривалі сцени з життя богів, в яких боги були слабкими і одержимими людськими пристрастями. Кругом же виткала Арахна вінок з квітів, перевитих плющем. Верхом досконалості була робота Арахни, вона не поступалася за красою роботі Афіни, але в зображеннях її видно було неповагу до богів, навіть презирство. Страшно розгнівалася Афіна, вона розірвала роботу Арахни і вдарила її човником. Нещасна Арахна не перенесла ганьби; вона звила мотузку, зробила петлю і повісилася. Афіна звільнила з петлі Арахну і сказала їй:
- Живи, непокірна. Але ти будеш вічно висіти і вічно ткати, і триватиме це покарання і в твоєму потомстві.
Афіна окропила Арахну соком чарівної трави, і негайно тіло її стиснулося, густе волосся впали з голови, і звернулася горда царівна в павука. З того часу висить павук-Арахна в своїй павутині і вічно тче її, як ткала за життя.