За сферами вживання словниковий склад украйнськой мови поділяються на
Ответы
За сферами вживання словниковий склад української мови поділяється на загаловживану (загальнонародну) та спеціальну (обмеженого вжитку).
Загальновживана лексика – це слова, які використовуються в усіх сферах суспільного життя, у побуті, науці, техніці, мистецтві тощо. Це такі слова, як: хліб, вода, сонце, мати, батько, іти, говорити, читати, писати тощо.
Спеціальна лексика – це слова, які використовуються в певній галузі науки, техніки, мистецтва тощо. Це такі слова, як: атом, молекула, хімічний елемент, електричний струм, комп’ютер, картина, скульптура, музика тощо.
Спеціальна лексика поділяється на:
наукову – слова, які використовуються в науковій мові;
технічну – слова, які використовуються в техніці;
професійну – слова, які використовуються в певній професії;
художню – слова, які використовуються в художній літературі.
Наприклад, до наукової лексики належать слова: атом, молекула, хімічний елемент, електричний струм, термоядерна реакція тощо. До технічної лексики належать слова: двигун, автомобіль, літак, вертоліт, комп’ютер тощо. До професійної лексики належать слова: лікар, учитель, інженер, швачка, будівельник тощо. До художньої лексики належать слова: краса, любов, віра, надія, радість, смуток тощо.
Загаловживана лексика є основою української мови. Вона є найбільшою за обсягом і найактивнішою у вживанні. Спеціальна лексика є меншою за обсягом і менш активною у вживанні. Однак вона є важливою для розвитку науки, техніки, мистецтва тощо.