Варіант II Рiвень1 (3 бали) 1. На думку вчених, жанр балади зародився в .. а) Англії: ) Італії: в) Греції; г) Франції. 2. Молодшу дочку короля лiра («Король Лір та його дочки») з в) Регана; а) Корделiя; г) Аделiна. 6) Гонорелля; 3. Робін Гуд, за англійськими баладами, відправився на змага лучників до... a) Гарварда; 6) Ноттінгема; 4. Рукавичка в однойменній баладі Ф.Шиллера є символом... a) кохання; 6) вірності; в) виклику на смерть; г) безглуздої жертви. 5. Князiвна (А.Міцкевича «Світязь») розповіла, що бачила містом... a) ворона: в) янгола; 6) коршуна; г) демона. 6. Пікти, за баладою Стівенсона «Вересовий мед>>, були... в) розбійниками; а) броварями; г) кочівниками. б) шинкарями; Рiвень 2 (3 бали) 1. Установіть відповідність між автором, назвою твору, 1 Р. Стівенсон 2 Ф. Шиллер 3 Народна балада 4 А. Міцкевич в) Шервуда; г) Лондона. Рiвень 3 (3 бали) оліть А «Як Робін Гуд став розбійником>> Б «Світязь>> місце al 6 B Г В > Г «Вересовий мед>> 2.Складіть сюжок до балади Шиллера
Ответы
Відповідь:
Рівень 1:
На думку вчених, жанр балади зародився в а) Англії.
Молодшу дочку короля Ліра («Король Лір та його дочки») з г) Гонорелля.
Робін Гуд, за англійськими баладами, відправився на змага лучників до 6) Ноттінгема.
Рукавичка в однойменній баладі Ф. Шиллера є символом в) виклику на смерть.
Князівна (А. Міцкевича «Світязь») розповіла, що бачила містом в) янгола.
Пікти, за баладою Стівенсона «Вересовий мед>>, були г) кочівниками.
Рівень 2:
Установіть відповідність між автором, назвою твору:
1 Р. Стівенсон - Вересовий мед.
2 Ф. Шиллер - Рукавичка.
3 Народна балада - Як Робін Гуд став розбійником.
4 А. Міцкевич - Світязь.
Рівень 3:
2. Складіть сюжет до балади Шиллера "Рукавичка".
Жила собі королева, яка володіла чарівною рукавичкою. Ця рукавичка була для неї дуже дорогою і вартістю. Але одного дня, вона втратила цю рукавичку під час прогулянки в лісі. І тут, у лісі, рукавичку знайшов лісник. Він розумів, яку цінність має ця рукавичка для королеви і вирішив повернути її.
Королева була безмежно вдячною ліснику за його чесність і великодуший жест. Вона навіть запропонувала йому винагороду, але лісник відмовився і сказав, що він зробив це не заради нагороди, а заради правдивості і доброти.
Ця історія балади Ф. Шиллера підкреслює цінність чесності, доброти та вірності в сучасному світі. Вона також наголошує, що навіть найменші вчинки чесності можуть мати велике значення в житті людини.