СРОЧНО!!!!!!!!!!!!!!!!! ОЧЕНЬ НАДО
1. Що таке “шекспірівське питання”?
2. Коли в Англії проявились риси Відродження?
3. Як називають митців того часу? Чому?
4. Який з творів Шекспіра було зараховано до “великих трагедій”?
5. Назвіть 5 великих трагедій Вільяма Шекспіра.
6. Коли був написаний “Гамлет”?
7. Що стало історичною основою твору?
8. Яка легенда є прототипом сюжету “Гамлета”?
9. Як англійською звучить найвідоміша цитата твору?
10.Які основні філософські та моральні проблеми розглядяються у трагедії “Гамлет”?
Ответы
Ответ: 1) Шекспірівське питання - проблема авторства творів, які приписуються В. Шекспіру. Ці проблеми виникли із-за недостатності фактів з біографії Шекспіра, і це наштовхнуло деяких дослідників на думку, що Шекспіра зовсім не існувало, а всі творі, що приписуються йому, належать іншим авторам.
2) Розквіт Відродження в Англії припадає на період правління королеви Єлизавети, за якого країна досягла значної колоніальної й торговельної могутності. Відчутний уплив на формування англійської літератури мали більш ранні гуманістичні процеси, що відбувалися в інших країнах Європи. В Англії Відродження здебільшого проявилося в літературі й театрі, натомість архітектура й образотворче мистецтво не зазнали впливу ренесансних ідей. Найвидатнішими представниками літератури англійського Відродження стали Вільям Шекспір — у драматургії, Едмунд Спенсер — у поезії, Джон Лілі та Томас Неш — у великих епічних жанрах. Найвищого розвитку з усіх літературних родів досягла драматургія.
3) Митці епохи Відродження відомі своїми творами, що відображають ідеали гуманізму та орієнтуються на спадщину античності.
4) "Гамлет".
5) "Ромео і Джульєтта", "Макбет", "Король Лір", "Гамлет", "Отелло".
6) 1600-1601 рр.
7) За основу взято скандинавську сагу про датського принца Амлета, який жив у VIII столітті. Легенда про нього була уперше записана датським літописцем Саксоном Грамматиком наприкінці XII століття.
8) Прототипом головного героя «Гамлета» був принц Амлет, ім’я якого зустрічається в одній з ісландських саг Снорри Стурлусона. Він запам’ятався як напівлегендарний месник.
9) "To be, or not to be..."
10) - Проблема життя і смерті. Гамлет замислюється над сенсом життя, вирішенням проблеми смертності та вибором між життям і смертю.
- Проблема буття і небуття. Гамлет питає себе, чи бути, чи не бути, і розмислює про те, що станеться після смерті.
- Проблема моралі. Трагедія порушує питання моральності поведінки персонажів, таких як Гамлет, Клавдій, Офелія та інших.
- Проблема людської природи. Трагедія досліджує складну природу людини, її почуття, ставлення до життя та смерті.
- Проблема влади. Трагедія показує боротьбу за владу та її наслідки.