Предмет: Химия, автор: prokopenko261207

Два ненасичені вуглеводні мають однаковий елементарний склад : 85,714 %
Карбону та 14,286 % Гідрогену за масою. Густина парів вуглеводнів за
повітрям становить відповідно 1,448 та 2,414. Визначте молекулярні
формули вуглеводнів

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(C) = 85,714% = 0,85714

w(H) = 14,286 % або 0,14286

D₁(повітр.) = 1,448

D₂(повітр.) = 2,414

Найти: СxHy -?

Знайдемо відносну молекулярну масу невідомої речовини:

М₁(СxHy) = D₁(повітр.) * М(повітр) = 1,448 * 29 = 42г/моль

М₂(СxHy) = D₂(повітр.) * М(повітр) = 2,414 * 29 = 70г/моль

Знайдемо кількість речовин у сполуці першого вуглеводню:

n₁(C) = w(C) *М(СxHy) /М(С) = 0,85714 * 42/12 = 3 моль

n₁(H) = w(Н) *М(СxHy) /М(Н) = 0,14286 * 42/1 = 6 моль

С : Н = 3 : 6

Молекулярна формула першого вуглеводню : С3Н6 - пропилен

Знайдемо кількість речовин у сполуці другого вуглеводню:

n₂(C) = w(C) *М(СxHy) /М(С) = 0,85714 * 70/12 = 5 моль

n₂(H) = w(Н) *М(СxHy) /М(Н) = 0,14286 * 70/1 = 10 моль

С : Н = 5 : 10

Молекулярна формула дгугого вуглеводню : С5Н10 - циклопентан

Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: vadimlutchenco