Предмет: Биология, автор: lizanikolaeva794

Чому в лізосомах ферменти від- разу після їх утворення не є активними?
❗❗❗​

Ответы

Автор ответа: ulka47849
4

Ответ:

Лізосоми - це мембранні органели, що містять різні гідролітичні ферменти. Ці ферменти не є активними безпосередньо після утворення лізосом.

Велике значення має саморегуляція та захист клітини від нежиттєвої активації гідроліази в їх власних лізосомах. Внутрішній pH лізосоми (приблизно 4,5-5,0) не сприяє розщепленню лізосомальних білків.

Завдяки ізоляційному ефекту мембран, ферменти утримуються в неактивному стані в лізосомах, що дозволяє їм через короткий період часу розпочати перетравлення різних макро- молекул, забезпечуючи життєву діяльність клітини.

Автор ответа: Zhenyachuguev
6

Ответ:

Ферменти в лізосомах не є активними відразу після їх утворення через кілька причин:

1. Безпека для самого клітини: Активні ферменти можуть пошкодити саму клітину, яка їх містить. Тому ферменти виробляються у неактивній формі, що запобігає їх негайній дії на клітину.

2. Уникнення недоречної реакції: Лізосоми мають нейтральне середовище, і активні ферменти можуть взаємодіяти з іншими молекулами у лізосомі, що може призвести до неконтрольованих реакцій. Таким чином, зберігають ферменти в неактивній формі до того моменту, коли їх потрібно активувати.

3. Регулювання: Активація ферментів в лізосомах може бути регульована клітинними сигналами. Коли клітина потребує розкладати певні молекули або частки, вона активує відповідні ферменти в лізосомах, контролюючи таким чином процес розкладання.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: annagdoobb
Предмет: Информатика, автор: balabanmiroslava38