зробити історичний портрет княгині Ольги або князя Святослава
Ответы
Ответ:
Княгиню Ольгу (близько 910 — 969) літописець називав «мудрішою за всіх людей», характеризував як вродливу, розумну, енергійну жінку й водночас далекоглядну та досить жорстоку правительку. Де й коли народилася майбутня київська княгиня, невідомо. Її ім’я є слов’янізованою ужіночненою формою скандинавського імені Гельгі. Літопис повідомляє лише про те, що «привели Ігореві дружину із Пскова на ім’я Ольга». Вважають, що вона була не лише дружиною князя, а і його помічницею у справах. За відсутності Ігоря вона брала на себе всі турботи з управління державою
Коли загинув князь Ігор, його єдиний відомий із літопису син Святослав був ще дитиною, і тому київський престол у 945 р. посіла дружина Ігоря, княгиня Ольга. Вона правила Руссю - Україною до 964 р., коли передала владу своєму змужнілому синові.
Мужність, сила і незламність – почувши ці слова, ми малюємо в уяві богатиря, могутнього чоловіка та воїна. Але історія доводить, що цими якостями можна охарактеризувати і жінку. Княгиня Ольга, рішуча і стійка, тримала владу в своїх тендітних руках півтора десятиліття. Мені подобаються її якості ,як: сміливість, рішучість, мужність та досвідченість.
Ольга значно розширила українські землі. У 955 році вона відвідала Константинополь і прийняла християнство. Княгиня була міцною опорою для сина Святослава Ігоревича. Вона мужньо управляла державою. Княгиня Ольга мені подобається, оскільки після смерті чоловіка вона не тільки помстилася деревлянам, а й “поставила на ноги” Київську Русь, після передачі престолу Святославу , досі брала участь в правлінні Русі. Одним словом - мужня жінка.
Святослав Ігорович –- великий князь київський, син Ігоря та Ольги. Прославився в часи свого правління як воїн та завойовник, за що і отримав прізвисько "хороброго".
Святослав Хоробрий, народився близько 938 року в сім'ї князя Ігоря та кнгині Ольги. З раннього дитинства вивчав військову справу. А в 7 років "він був на коні та митав списа". Був хоробрим та невибагливим воїном, майже все життя провів у військових походах. Спав, як і всі воїни, на землі просто неба, поклавши під голову сідло.
Князь Святослав жив у буремні часи, які для сучасних людей являються чимось диким та варварським, це також вплинуло на поведінку правителя. Особистими якостями князя Святослава, є його хоробрість, простота та відданість своїй справі. А от його самовпевненість та не зайняттість справами держави є його мінусом.
Найбільш вдалими походами князя Святослава були похід на Хозарію в 965 році та на похіл Болгарію в 968 році. Князь також зазнавав невдач, наприклад, перебуваючи в облозі у місті Доростол у липні 971 року. Він змушений був підписати ганебний для себе мирний договір з Віхантією. Більш невдалим для князя був бій з печенігами на осторі Хортиця в 972 році, в результаті якого він і згинув.
Висновок:
Я позитивно ставлюсь до князя Святослава Ігоровича, він був людиною свого часу, впливовою історичною особою, яка однозначно змінила хід нашої та світової історії.