9. Рефрен - це ? Наведіть приклади з вивчених пісень 10. Як виникла народна пісня? Чому є багато варіантів однієї й тієї ж пісні? 11. Хто такі русалки? Чим вони небезпечні для людей? Чи несуть русалки користь?
Ответы
9.Рефрен - це повторення групи слів, рядка або кількох віршових рядків у строфах (Ой на горі та женці жнуть)
10.Одна людина, переживаючи якесь сильне почуття, під час праці або відпочинку складала текст пісні разом з мелодією. Складена нею пісня передавалася усно від одних людей до інших. При цьому до неї вносилися різні зміни: менш вдалі слова змінювалися влучнішими, одні епізоди викладалися більш детально, інші - опускалися. Удосконалювалася й мелодія. Пісня ставала змістовнішою, поетичнішою, мелодійнішою. У різних місцевостях одна й та ж пісня перероблялася неоднаково, а тому виникали її варіанти. Майже кожна пісня має кілька варіантів.
11. Русалка - один із найколоритніших образів української демонології. Вони небезпечні для людей тим, що можуть затащити людину на дно озера, або болота. Не можна сказати що русалки несуть якусь користь.
Объяснение:
9.Рефрен — це повторюваний віршований або музичний фрагмент у творі, який застосовується з метою створення певного ефекту або для підкреслення ключової думки чи ідеї. 10.Перш за все виникнення народних пісень пов'язано з міфологічністю. Вважається, що авторами народних пісень є морські люди, що співають їх, плаваючи по хвилях.11. Русалка— один із найколоритніших образів української демонології. Деякі дослідники вважають, що русалка — язичницьке божество, яке сприяє плодючості, урожайності житньої ниви ;За народними повір'ями, русалки дуже небезпечні. Зустріч з нею обіцяла біду або навіть смерть. Найчастіше русалоньки були чоловікам (ну люблять їх вони), чарували їх своїм співом або красою, потім заманювали в воду і топили їх. Але в Русалчин тиждень ці істоти могли вибратися і на сушу. Тоді вони наздоганяли тікає жертву і могли до смерті її залоскотати.