Дати поширену відповідь на запитання: провідні ідеї просвітництва
Ответы
Ответ:
Просвітники мали широкий світогляд, в якому виділялася концепція освіченого абсолютизму, ідея цінності людини, критика церкви, патріотизм, утвердження самосвідомості й самооцінки особи. Цим просвітники відрізняються від просвітителів, якими є всі носії освіти і прогресу.
Просвітництво з'явилося практично одночасно в країнах Західної Європи: Британії, Франції, Нідерландах, Німеччині, Італії, Іспанії, Португалії, але швидко поширилося у всій Європі, включно з Річчю Посполитою і Російською імперією. Велику роль в його становленні відіграв швидкий розвиток природознавства та книгодрукування.
Объяснение:
БУДЬ ЛАСКА ПОСТАВТЕ КРАЩУ ВІДПОВІДЬ((
Ответ:
Объяснение:
Однією з провідних ідей просвітництва є свобода думки і слова. Вона передбачає право кожної особи вільно висловлювати свої ідеї та переконання, а також доступ до різноманітної інформації. Принцип свободи думки сприяє розвитку творчого мислення і критичного мислення, а також зміцнює цінності демократії та прав людини.
Ще одною важливою ідеєю просвітництва є освіта для всіх. Просвітницькі думки відстоюють право кожної людини на отримання якісної освіти, яка дає знання і навички для реалізації свого потенціалу і активної участі в суспільстві. Рівний доступ до освіти є фундаментальним принципом просвітництва.
Також важливою ідеєю просвітництва є наука і раціональність. Просвітницькі думки поширюють науковий підхід і розумовий розвиток, вибудовані на об’єктивних фактах, логіці та емпіричних дослідженнях. Наука виступає як сучасний метод здобуття знань і розуміння світу і має важливе значення для розвитку суспільства.
Пріоритетна мета просвітництва полягає в освітленні та усвідомленні дійсності і поширенні інформації, яка підтримує розуміння, обґрунтованість і справедливість у суспільстві. Основна ідея просвітництва полягає в тому, що ніхто не повинен бути залежним від інших, а кожна людина має можливість розвивати свої здібності, бути свідомою індивідуальністю і вносити внесок в суспільство.