Твір роздум на тему "Шлях знаходить той, хто шукає"
Ответы
Ответ:
Объяснение:
ШЛЯХ ЗНАХОДИТЬ ТОЙ, ХТО ШУКАЄ
Тема. Символізм драматичного етюду «По дорозі в Казку». Дорога в казку – символ духовних поривань людини до кращого життя. Проблема вождя і маси. Лідер – духовно сильна особистість. Трагічна суперечність між духовністю, мрією і жорстокістю. Спорідненість твору Олександра Олеся із філософською поемою І. Франка «Мойсей». Використання біблійно‑християнської символіки.
Мета: ознайомити учнів зі змістом етюду, визначити проблематику, акцентувати увагу на проблемі поводиря й маси; навчати розкривати власне розуміння образів-символів, зокрема символу дороги в Казку; розвивати навички дискусії під час обговорення питання; формувати вміння висловлювати власні міркування з приводу порушених проблем у творі; показати велич таланту геніїв, порівняти їхню творчість, знайти спільне й відмінне, розкрити своєрідність кожного з них; формувати навички компаративного аналізу виховувати усвідомлення мрії як прагнення людини жити краще, спонукати до активних дій.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Форма уроку: урок-мандрівка.
Наочність, обладнання: портрети Олександра Олеся, І.Франка, репродукції картин В.Лопати «Я знаю шлях», В.Басанця «Ті, що йдуть назустріч», тлумачні, літературознавчі словники.
Форми, методи та прийоми роботи: словесне малювання, «Ланцюжок», робота з епіграфом, «Поетична хвилинка», словникова робота, порівняльна характеристика, проблемні запитання, дискусія, «Художня галерея», «Життєвість ситуації», «Речення-підсумок».
Міжпредметні зв’язки: історія України (часи реакції після поразки революції 1905 року), релігієзнавство (Біблія), образотворче мистецтво (В.Лопата «Я знаю шлях», В.Басанець «Ті, що йдуть назустріч»).
Теорія літератури: символ, актуальність художнього твору, драматичний етюд, етюд.
Епіграф: ? (у кінці уроку школярі виберуть епіграф і запишуть його у зошити).
Хід уроку
І. МОТИВАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
ІІІ. СПРИЙМАННЯ І ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Система запитань і завдань.
Словесне малювання.
Якою ви уявляєте Казку? (Мрія, радість, сонце, щастя, добро, світло).
А що за країною? (Невідомість).
Назвіть жанр твору. (Жанр – драматичний етюд).
Теорія літератури.
Драматичний етюд – невелика одноактна п’єса, події якої мають драматичний характер.
Етюд – з франц. — вправа, вивчення — невеликий за обсягом, переважно безсюжетний твір настроєвого характеру, в якому автор подає конкретну картину, фіксує момент, вихоплений з життя, відтворює внутрішній стан людини, нерідко на тлі співзвучного пейзажу.
Які особливості має етюд як літературний жанр?
Як би ви назвали акти п’єси? (Актами-ситуаціями).
У чому символізм драматичного етюду Олександра Олеся «По дорозі в Казку»?
Що символізує образ дороги? (Духовні поривання людини до кращого життя).
Теорія літератури.
Символ – (з грец. знак) — умовне позначення якого-небудь предмета, поняття або явища; художній образ, що умовно відтворює усталену думку, ідею, почуття.
Дорога – символ блукань, страждань.
Чому Олесь увів цей символ у твір? (Він допомагає очиститися від темряви примітивного себелюбства, страху, недалекоглядності).
А що ж символізує Дорога в Казку?
Дорога в Казку – символ духовних поривань людини до кращого життя.
Що автор передає символом Казки? (Одвічну мрію людства ввійти у світ щастя і краси).
Дискусія.
Казка життя людства – вимисел чи реальність?
Що Олександр Олесь представив у символічному образі шукання стежки в глухім лісі? (Тяжку путь пророчого духа).
«Ланцюжок».
Брак зрозуміння його переходи до віри та обожання короткий
ідеального пориву у вождя під його самовпевненим революційний
обмеженої, пригніченої покликом пафос
лихом юрби
раптовий упадок при вагання у
перших проявах слабості «вчителя»
Як цей шлях змальовано у творі? (Різко і виразно).
Проблемне запитання.
Чи буває легкою дорога до щастя?
Чому в кінці твору з’являється образ хлопчика? (Цей персонаж символізує моральну чистоту й правдивість ідей, майбутнє).
Хлопчик – майбутнє покоління, єдиний мешканець Казки. Зберігається надія, що знову колись з’явиться ватажок, герой, який