Предмет: Литература, автор: lem4iklm

СРОЧНО ДАЮ 40 БАЛЛОВ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8. Чим забезпечуються комічні ефекти в повісті «Кайдашева сім’я»? (навести

приклади)

9. Розкрийте алегоричність назви роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»

Ответы

Автор ответа: nkajratuly605
0

Ответ:

8. Комічні ефекти в повісті «Кайдашева сім’я» забезпечуються за допомогою різних літературних засобів, таких як:

- Гумористичний діалог. У повісті часто використовуються жартівливі репліки та ситуації, що створюють комічний ефект. Наприклад, в сцені, коли Іван Семенович Кайдаш скаржиться на свою дружину: "Подивись на неї, як на долю, - каже вона, - а вона лише на три роки старша за мене. Але ж це нічого! Подивись на мене! Як на животину!".

- Карикатурні образи. Автор використовує карикатурні риси характеру та зовнішності головних героїв, що робить їх смішними. Наприклад, описуючи Кайдаша, автор пише: "То був чоловік надзвичайно низького зросту, з головою, яка була велика, як куля, з носом, який нагадував картоплю, з великими руками, які були довгі і сильні, але дуже незграбні".

- Ситуаційний гумор. У повісті часто виникають комічні ситуації, наприклад, коли Кайдаш намагається підняти свого коня на горбату колію, але в результаті сам падає у болото.

9. Назва роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» має алегоричний характер. Вона використовується для символізації життя і праці селянського народу. Воли, які ревуть, можна сприймати як простий образ селянського народу, який має свої потреби та бажання. Але в той же час, фраза "ясла повні" вказує на те, що селяни завжди повинні бути задоволені своїм становищем і не мають права на вимоги та протести. Таким чином, назва роману алегорично відображає соціальну нерівність та поневолення селянського народу.

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: dasikddd