Предмет: Химия, автор: shjsjskz

При спалюванні 6,2 сполуки одержано 12г оксиду сіліцію і 5,4 г води. Виведіть молекулярну формулу сполуки, якщо густина її пари за повітрям дорівнює 2,14​


dyexfnf: оксиду сіліцію ??? чи оксиду карбону?

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
0

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy)= 6,2 г

m(SiО₂)

m(H₂O) = 5,4г

D(повітр) = 2,14

Знайти: CxHy-?

CxHy  +  O₂   =    SiO₂    +         H₂O

1 моль                х моль           у/2 моль

Знайдемо масу сполуки :

Mr(CxHy) = D(повітр) * М(повітр.) = 2,14 * 29 = 62 г/моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 6,2/62 = 0,1 моль

n(SiО₂) = m(SiО₂)/ М(SiО₂) = 12/60 = 0,2 моль

n(Si) = n(SiО₂)/n(CxHy) =  0,2 * 1/0,1 = 2  моль

n(H₂O) = m(H₂O)/М(H₂O) = 5,4/18 = 0,3 моль

n(H) = n(H₂O)/n(CxHy) = 0,3 * 2/0,1 = 6 моль

n(Si) : n(H) = 2 : 6

Формула має вигляд : Si₂Н₆

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: karisha2929
Предмет: Українська мова, автор: Аноним