Предмет: История, автор: angelinapogo6

в scho
Кором
5. Використовуючи історичні факти, дайте відповідь на запитання:
(12 балів)
а) «У 30-х рр. XVII ст. у володіннях Яреми Вишневецького на Лубенщині налічувалося 50
міст і містечок, 40 тисяч селянських дворів, майже 230 тисяч селян. Володіння
Вишневецьких вважалися найбільшими у Європі».
1. Чи можна стверджувати, що під польським володарюванням українські землі
перетворювалися на «селянську націю»? Свою думку обгрунтуйте.
2. Наскільки це вiдповiдало тогочасним тенденціям розвитку європейських народів.
б) «На початку ХVІ ст. папська курія встановила оплату на придбання прибуткових
церковних посад. Так, місце архиєпископа, залежно від регіону, коштувало від 5 000 до
12 000 золотих монет, місце абата в монастирі - від 3 000 до 8 000. Окрім того,
новопризначений служитель церкви був змушений заплатити спеціальний податок у
розмірі свого річного прибутку».
1. Чи можна Реформацію вважати випадковим явищем? Чому?
2. Як Ви вважаєте, чи можна католицьку церкву «звинувачувати» у появі
протестантизму?

Ответы

Автор ответа: char1se
0

Ответ:

1. Щодо першого запитання:

Зазначені факти про володіння Яреми Вишневецького на Лубенщині свідчать про значне збільшення чисельності населення і власності під польським володарюванням. Однак це не означає автоматичне перетворення українських земель на "селянську націю." Українські землі в той час мали складну соціальну структуру, яка включала не лише селян, а й шляхту, духовенство та інші соціальні верстви.

Також, "селянська нація" є поняттям більше етнічним, ніж соціальним, і включає в себе різні групи населення, які мають спільну етнічну ідентичність. Польське володарювання в Україні не призводило до автоматичного перетворення всього населення на "селянську націю", оскільки українці складалися із різних соціальних та професійних груп.

2. Щодо другого запитання:

Реформацію неможливо вважати випадковим явищем. Реформація була результатом глибоких соціальних, політичних, та релігійних змін в Європі. Кілька ключових факторів, які вплинули на появу Реформації, включають:

- Поширення інформації: Винахід друкарської машини та поширення друкованих матеріалів дозволили ідеям Реформації поширюватися швидше та далеко.

- Соціальні та політичні нерівності: Велика частина населення відчувала нерівність у соціальному становищі, а Реформація надавала голос національним групам та верствам, які були раніше пригнічені.

- Критика католицької церкви: Поширена була критика корупції, абузів та недоліків у Католицькій церкві, що спонукала багатьох до пошуку нових релігійних шляхів.

Щодо звинувачення католицької церкви у появі протестантизму, можна сказати, що Реформація виникла як реакція на недоліки та абузи в Католицькій церкві. Протестантизм виник як рух для відновлення християнської віри до її "чистої" форми, заснованої на Святому Письмі. Католицька церква реагувала на Реформацію Контрреформацією, щоб внести реформи внутрішньої церковної життя та відповісти на релігійні виклики. Тому, хоча Реформація виникла у відповідь на недоліки католицької церкви, це була складна релігійна та суспільна реакція на давні та сучасні виклики тогочасної Європи.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: zaksylykalua92