Предмет: Физика, автор: ChwachennuyKfac

У чавунному казані масою 2 кг міститься 1,5 л води. Яку кількість теплоти одержить казан з водою в ході нагрівання від 10 до
60 °C?

Ответы

Автор ответа: chelovechek187
5

Ответ:

Для визначення кількості теплоти, яку одержує казан з водою при нагріванні, ви можете використовувати рівняння теплопередачі:

\[Q = mc\Delta T\]

де:

- \(Q\) - кількість теплоти,

- \(m\) - маса речовини (води),

- \(c\) - специфічна теплоємність речовини (води),

- \(\Delta T\) - зміна температури.

Специфічна теплоємність води \(c\) дорівнює близько 4,186 Дж/(г·°C).

Зміна температури (\(\Delta T\)) дорівнює різниці між кінцевою температурою (60 °C) і початковою температурою (10 °C), тобто \(\Delta T = 60 °C - 10 °C = 50 °C\).

Маса води \(m\) визначається як 1,5 літра, але спершу потрібно перевести це в грами (1 літера води має масу близько 1000 г). Таким чином, \(m = 1,5 л * 1000 г/л = 1500 г\).

Тепер, ви можете підставити ці значення у рівняння теплопередачі:

\[Q = 1500 г * 4.186 Дж/(г·°C) * 50 °C = 313950 Дж\]

Отже, казан одержить близько 313950 Дж теплоти під час нагрівання води від 10 до 60 °C.

Объяснение:

можна кращу відповідь будь ласка


N1G31: агсл нщг
N1G31: агсл нщг ишеср
Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: suvalovamargarita6
Предмет: Математика, автор: shalinaelenaviktorov