Предмет: Химия, автор: ycom6213

СРОЧНО ДАЮ 100 БАЛІВ
Задача:
Обчисліть масу води, що міститься у мідному купоросі (CuSo⁴ * 5H²O), кількістю речовини 0,2 моль.

Ответы

Автор ответа: mersmars96
0

Ответ:Щоб обчислити масу води у мідному купоросі (CuSO₄·5H₂O) для 0,2 моль цієї речовини, скористаємось молярними масами компонентів.

Молярна маса CuSO₄·5H₂O складається з молярної маси CuSO₄ та 5 мольних мас H₂O:

Молярна маса CuSO₄:

Cu: 63,55 г/моль

S: 32,06 г/моль

O (4 атоми): 4 * 16,00 г/моль = 64,00 г/моль

Загальна молярна маса CuSO₄: 63,55 + 32,06 + 64,00 = 159,61 г/моль

Молярна маса H₂O:

H (2 атоми): 2 * 1,01 г/моль = 2,02 г/моль

O: 16,00 г/моль

Загальна молярна маса H₂O: 2,02 + 16,00 = 18,02 г/моль

Загальна молярна маса CuSO₄·5H₂O:

CuSO₄: 159,61 г/моль

5H₂O: 5 * 18,02 г/моль = 90,10 г/моль

Загальна молярна маса: 159,61 + 90,10 = 249,71 г/моль

Тепер можемо обчислити масу 0,2 моль CuSO₄·5H₂O:

Маса = кількість речовини × молярна маса = 0,2 моль × 249,71 г/моль ≈ 49,94 г.

Отже, у 0,2 моль мідного купоросу міститься приблизно 49,94 г води.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Аноним
Предмет: Физика, автор: onfir