Особливості будови земної кори Африки, її вплив на розміщення форм рельфу родовищ корисних копалин.
Скажіть будь ласка даю 30 балів
Ответы
Відповідь:Африка має давню геологічну історію, яка почалася ще 2-3 млрд років тому, коли материк був частиною давнього суперконтиненту Гондвани. З того часу Африка пережила багато тектонічних рухів, вивержень вулканів, землетрусів і ерозії, які сформували її рельєф і розподіл корисних копалин12.
Основою Африки є Африкано-Аравійська платформа, яка складається з кристалічного фундаменту і осадового чохла. На платформі виділяються щити - ділянки, де фундамент виходить на поверхню, і западини - ділянки, де фундамент занурений під товстий шар осадових порід. Щити і западини мають розмаїття форм рельєфу: плоскогір’я, низовини, гори, озера тощо. На щитах і западинах знаходяться багато родовищ металевих і неметалевих корисних копалин123.
На окраїнах материка розташовані області складчастості різного віку: альпійської на півночі і герцинської на півдні. Вони утворилися внаслідок зіткнення Африканської літосферної плити з іншими плитами. Області складчастості характеризуються високими горами (Атлас, Драконові гори), активним вулканізмом і сейсмічністю. На цих територіях зосереджені родовища нафти і газу, а також деяких металевих руд
Пояснення: