1. На прикладі запропонованих на ілюстрації 48 предст значте загальні ознаки трьох груп членистоногих. Результати за- несіть у таблицю.
Ответы
Відповідь:
1) Бджола:
Тип:членистоногі
Клас: комахи
Тіло бджоли ділиться на голову, груди і черевце. На голові є очі, хоботок та вусики. До верхньої частини (спинних) грудей прикріплено дві пари крил, а до нижньої – три пари ніжок. На бджолиному тільці є жовті плями на чорному тлі, цією якістю вони і характерні. У бджоли 5 очей, але червоний колір вона не розрізняє. Збирають нектар з рослин, створюють мед запилюють рослини.
2.Жаба
Тип:Хордові
Клас:Земноводні
Особливості: Живуть у болотах і на суші, бувають отруйними. Відмінними особливостями жаб вважаються короткий тулуб і не виражена шия. Земноводні не мають хвоста, і очі їх розташовуються з боків великої голови плоскої форми. Жаба має верхню і нижню повіку, остання з яких доповнюється миготливою перетинкою, яка називається третьим століттям. Вони харчуються комахами, хробаками, молюсками. Жаба ловить комах, викидаючи з рота довгу липку мову. Температура тіла земноводних залежить від температури повітря, тож на зиму вони засинають. Жаби - це чотирилапі тварини, які можуть жити і у воді, і на суші
3)Краб
Тип:членистоногі
Клас: вищі раки
Мешкають у морях, прісних водоймах і на суші. Краби-короткохвості раки, для зовнішнього вигляду яких характерні сильно витріщені очі, головогруди, захищена міцним панцирем, і п'ять пар кінцівок. Мешкають краби у всіх морях планети, також зустрічаються і в прісних водах. М'ясо краба є делікатесним продуктом. Органами почуттів у крабів є різноманітні чутливі щетинки, статоцисти та очі. Клішні дозволяють захоплювати їжу та захищаються від небезпеки. Також важливу роль відіграє забарвлення тіла краба. У різних водоймищах він може відрізнятися і мати свій відтінок. Так вони маскуються від ворогів, і їхня виживання збільшується. Хитиновий покрив забезпечує додатковий захист від природних ворогів.
Загальні ознаки членістоногих:
Членистоногі — двобічно-симетричні тварини. Вони мають сегментоване тіло і членисті кінцівки (з чим і пов'язана назва «членистоногі»). Зовнішній покрив членистоногих — особлива органічна речовина — хітин. Він захищає тіло і виконує функцію зовнішнього скелета (панцира): зсередини до нього прикріплюються м'язи.Хітиновий покрив погано розтягується і заважає росту тварини. Тому членистоногі періодично линяють (ростуть ступінчасто).В будові мають голову,груди,чревце.членістоногі роздільстатеві.Зір мозаїчний,доре розвинут нюх,дотик
Пояснення:
що в тебе на малюнку,не знаю,тому описала бжолу ,краба,жабу