Предмет: История, автор: vasativodar766

Передумови утворення Київської русі

Ответы

Автор ответа: char1se
0

Ответ:

Утворення Київської Русі було наслідком ряду історичних, соціокультурних та політичних передумов. Ось деякі ключові передумови:

1. Географічне положення: Територія, на якій розвивалася Київська Русь, розташовувалася на перехресті важливих торгових і воєнних шляхів, включаючи Шляхи із Варягів у Греки (Дорога з «Варягів на Греки») та Великий шелковий шлях. Це сприяло торговому розвитку та культурному обміну.

2. Східнослов'янські племена: На території сучасної України і прилеглих областей жили різні східнослов'янські племена, такі як кияни, поляни, сіверяни, древляни, які взаємодіяли та пізнали спільні інтереси.

3. Скандинавські варяги: Варяги, чи вайкінги, були активними мореплавцями і торговцями. Вони здійснювали набеги на східні території, включаючи Східну Європу. Варяги стали частиною Київської Русі і внесли свій внесок в її культуру та управління.

4. Християнство: Християнство було прийняте Київською Руссю в 988 році за часів князя Володимира Великого. Ця релігійна зміна відкрила двері для культурного взаємодії з Візантією та іншими християнськими державами.

5. Київ як столиця: Обрання Києва князем Олегом столицею стало важливою передумовою для створення централізованої держави. Київ став не лише політичним, але і культурним центром Київської Русі.

6. Соціокультурний обмін: Русь сприяла обміну культурними та технологічними інноваціями між східніми і заходними цивілізаціями. Це включало в себе переклади християнських текстів, розвиток мистецтва, архітектури та освіти.

Ці передумови сприяли утворенню Київської Русі як важливої середньовічної держави в Східній Європі, яка вплинула на подальший розвиток цієї частини світу.

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: tishchenkovlad2022
Народна казка - це

варіанти відповідей

- народне сказання або оповідання про якісь події чи життя людей, оповите казковістю,

фантастикою. - оповідь про вірування давніх народів про створення Всесвіту, людей, природних явищ усне народне оповідання про вигадані події, що сприймаються як реальні

Запитання 2

Будова казки

варіанти відповідей

- Зачин, кінцівка, основна частина

Зачин, основна частина, кінцівка

- Кінцівка, зачин, основна частина

Запитання 3

Казки за змістом поділяють на...

варіанти відповідей

про природу, про людей, про чарівників

- про звірів, про людей, фантастичні

про тварин, соціально-побутові, фантастичні (чарівні)

Запитання 4

У казці «Лисиця та Рак» лисиця

варіанти відповідей

- З'їла рака

- Обдурила рака

- Не перехитрила рака

Запитання 5

Потрібно бути ввічливими з іншими людьми, ніколи не сміятися з чиїхось недоліків, слід відноситися один до одного з повагою та не забувати, що від хвастощів і самовпевненості буває більше шкоди, ніж користі це головна думка та повчальний зміст казки:

варіанти відповідей

- «Вовк і Чапля»

-«Лисиця та Рак»

-«Про правду і кривду»

Запитання б

Головним героєм якої казки є персонаж слов"янської міфології?

варіанти відповідей

- «Вовк і Чапля»

-"Яйце-райце

-" Летючий корабель"

Запитання 7

Дідусь (казка «Летючий корабель») вирішив допомогти дурневі зробити летючий корабель, бо

хлопець

-поділився з ним черствим хлібом

варіанти відповідей

- дав напитися води

підвіз його
Предмет: Математика, автор: zaharberkut228