Предмет: Химия, автор: juliahirnyak

Наведіть способи ідентифікації одно- та двоатомних фенолів. Як можна довести, що салігенін о-HOC6H4CH2ОН містить одну фенольну гідроксильну групу і одну спиртову? Як можна відрізнити між собою: а) гліцерол та фенол; б) п-крезол та
бензиловий спирт?

Ответы

Автор ответа: sovmestnik228
2

Відповідь:Для ідентифікації одно- та двоатомних фенолів та відповіді на питання щодо салігеніну, гліцеролу, фенолу, p-крезолу та бензилового спирту, вам можуть знадобитися наступні методи та реакції:

Ідентифікація фенолів:

a) Іодоформова реакція: Феноли реагують з розчином йоду та гідроксиду натрію, утворюючи іодоформ. Ця реакція не відбувається з нефенольними спиртами.

b) Тест на ферум(III) хлорид: Феноли реагують з розчином ферум(III) хлориду та дають фіолетовий або чорний комплекс. Ця реакція також відсутня у нефенольних спиртів.

Ідентифікація салігеніну (o-HOC6H4CH2OH):

Салігенін має одну фенольну гідроксильну групу та одну спиртову групу. Це можна підтвердити, використовуючи ті ж реакції, які описані вище для ідентифікації фенолів. Салігенін повинен реагувати з іодом та ферум(III) хлоридом, показуючи наявність фенольної гідроксильної групи.

Відрізнення між речовинами:

a) Гліцерол та фенол:

Гліцерол має три гідроксильні групи та не є фенолом, тому він не реагуватиме з іодом або ферум(III) хлоридом.

Фенол має фенольну гідроксильну групу і реагує з іодом та ферум(III) хлоридом.

б) p-Крезол та бензиловий спирт:

p-Крезол має фенольну гідроксильну групу і реагує з іодом та ферум(III) хлоридом.

Бензиловий спирт має спиртову гідроксильну групу і не є фенолом, тому він не реагуватиме з іодом або ферум(III) хлоридом.

Ці методи допоможуть вам ідентифікувати феноли та відрізнити їх від нефенольних спиртів, а також підтвердити наявність фенольної гідроксильної групи у салігеніні.

Можна кращу відповідь,пж

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Daska4256