Які основні задачі ставляться перед підрозділами матеріально-технічного забезпечення на підприємствах?
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Вчасне оновлення асортименту продукції з метою утримання ринку є одним з пріоритетних завдань сучасного підприємства. Тому про випуск нової та вдосконалення традиційної продукції необхідно пoстійно думати з метою забезпечення стабільного розвитку підприємництва. Розвиток ринкових відносин у вітчизняній економіці ставить перед службою матеріальнo-технічного забезпечення (МТЗ) підприємства принципово нові завдання. Найбільш складною задачею МТЗ є саме управління забезпеченням випуску нової продукції. Додаткові труднощі при вирішенні даної задачі виникають при розробці наукоємної висoкoтехнологічної продукції. Успішна реалізація продуктових інновацій є однією з найважливіших складових в управлінні розвитком підприємства. Сучасна наука управління, враховуючи пріоритетність і складність задачі управління продуктовими інноваціями, все більше орієнтується на застосування процесного підходу. Це дoзволяє oб’єднати управлінські ресурси різних структурних підрозділів при розробці нового продукту.
Завдання управління матеріально-технічним забезпеченням підприємства і моделювання процесів управління розвитком виробничо-економічних систем досліджувалися такими вітчизняними і зарубіжними вченими, як Р. Акофф, І. Ансофф, Б. Анікін, О. Гаджинський, М. Кизим, В. Пономаренко, О. Пушкар, О. Тридід, Х. Фірон, Дж. Форрестер та ін. Проте певні аспекти оновлення виробництва продукції та планування її матеріально-технічного потребують подальшого розвитку та удосконалення.
Процеси організації матеріально-технічного забезпечення випуску нової продукції принципово відрізняються від процесів забезпечення налагодженого виробництва, мають більш високий рівень невизначеності, вимагають комплексного стратегічного підходу для свого вирішення. Вузли, які мають бути використані в новому виробі, обираються на основі продукту, виконаного в концептуальному вигляді; комплектуючі можуть не мати взаємозамінних аналогів або бути абсолютно новою продукцією для постачальників. Це ускладнює оцінку надійності продукту, що розробляється. Додаткові труднощі в задачах МТЗ виникають при забезпеченні випуску наукоємних високотехнологічних продуктів, які відрізняються цілим рядом особливостей. Це передусім складна і неоднорідна номенклатура матеріальних ресурсів, висока вартість комплектуючих, значний моральний знос комплектуючих і кінцевого продукту, нестійка періодичність споживання. Різниця у вирішенні задач управління МТЗ розвитку підприємства в поєднанні зі слабкою формалізацією вхідної і результуючої інформації вимагають застосування методів моделювання для свого вирішення. Побудова цілісного комплексу економіко-математичних моделей, які дозволяють підвищити якість рішень, що приймаються в управлінні МТЗ розвитку підприємства, особливо актуальна в умовах трансформації вітчизняної економіки, коли необхідне застосування ефективних інструментів управління, адекватних сучасним умовам господарювання.
У роботах [1-3] пропонується вирішення задач управління МТЗ налагодженого виробничого процесу, досліджуються методи моделювання розвитку підприємства в умовах невизначеності на концептуальному рівні. При цьому проблема моделювання МТЗ продуктового розвитку підприємства висвітлена недостатньо, що вимагає більш детального вивчення вказаного кола питань. Необхідна розробка системи управління МТЗ продуктового розвитку підприємства з подальшою реалізацією у вигляді системи економіко-математичних моделей.
Щоб задовольнити потреби споживача з мінімальними витратами і в той же час підтримувати на відповідному рівні товарне виробництво, виникла необхідність вдаватися до різноманітних моделей організації матеріально-технічного забезпечення, виробництва, розподілу та збуту.
Oсновне завдання підприємства по організації матеріально-технічного забезпечення - своєчасне, безперебійне і комплектне постачання виробництва всіма необхідними матеріальними ресурсами