Предмет: Українська мова, автор: lisnychukandriy10

контрольний переказ тексту публіцистичного стилю із творчим завданням про "Чіпку"​

Ответы

Автор ответа: demchenkoviktoria03
0

Ответ:

Ось і прочитана остання сторінка роману. Багато питань виникає у мене щодо подій, описаних у книзі. Я розумію, що автор намагається розв'язати багато проблем, як соціальних, так і психологічних. Але мене цікавить психологічна: хто ж Чіпка — злочинець чи жертва суспільства?

Якщо почати розгляд життєвої історії Василя Гридки, то можна простежити, хто і як потрапляє на дно суспільства. Бідували мільйони, а злочинцями ставали лише сотні. Чому вбивцею став Чіпка? Причин чимало. На початку роману ми бачимо, як з розкритими всьому доброму довірливими очима входить Чіпка у людський світ і одразу наштовхується на образливе "байстрюк". Дитяче товариство його не приймало. Од ровесників мав тільки стусани та образи. Не любив тому це товариство, похмуро дивився на однолітків і тікав від них. Батька свого Чіпка не знав і ніколи не бачив. Виходить, що гріхи батька перенеслись на матір і дитину і тепер малюк принижений, може бути викинутий на узбіччя. Зовсім мало залишається біля Чіпки тих, хто його любить: баба, мати, дід Улас, Грицько. І тільки коли Чіпка став хазяїном, громада визнала його. А потім знову ж громада його легко відкинула, коли парубок став безземельним. Ніхто не став його обороняти.

Спадковість теж вплинула на долю Чіпки. Батько з темним минулим. Мабуть, щось кримінальне передалось і синові. Згадаймо, як громада шукала в хлопчика ріжки і хвіст, а дехто й у батька "сам бачив" їх при арешті. Нелюбов жителів села прирекла хлопця на самотність. А самотність — страшна річ: вона може штовхнути на злочин.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: milenasihhi