Про які риси вдачі руського князя свідчить поданий фрагмент з літопису?
Розповідаючи про похід князя Святослава на Балкани 967 р., літописець наводить переказ про те, як візантійський імператор з’ясовував Святославову вдачу: «Коли прийшли грецькі посланці до нього і піднесли дари, він і не глянув на них, а повелів сховати їх... І мовив один: “Спитай його ще один раз. Пошли ще йому оружжя”. І принесли йому меч, і він, узявши, став любуватися ним, і хвалити, і дякувати цесареві”. І прийшли послані назад до цесаря, і повідали все, що було. І сказали: “Лютим буде сей муж, бо майном нехтує, а оружжя бере. Згоджуйся на данину”...»
Ответы
За поданим фрагментом з літопису можна зробити висновок, що руський князь Святослав проявляв такі риси вдачі:
1. Незалежність і гордість: Він відмовився приймати дари від грецьких посланців, навіть не подивившись на них, що свідчить про його незалежність та гордість.
2. Воїнська вдача: Коли йому принесли меч, він став любуватися ним і хвалити, що може вказувати на його воїнську вдачу та інтерес до військового обладнання.
3. Рішучість: Його відмова від дарів і виявлення інтересу до оружжя може свідчити про його рішучість і готовність до військових дій.
4. Незгодженість з даниною: Посланці вважали, що він буде "лютим", тобто не згоден на данину, оскільки майном нехтує.
Отже, цей фрагмент вказує на характер князя Святослава, який був воїном і незалежним правителем, готовим захищати свої інтереси.