Предмет: Українська мова, автор: yulianazeleniukh

Контрольний докладний переказ із творчим завданням

1.Як ви оцінюєте традицію вести родові дерева?
2.Чи слід цю традицію відродити і дотримувати її в кожній сім'ї?

Чи схожа родина на дерево? Чи не походять і не розвиваються від діда- прадіда діти, онуки й правнуки за тією є закономірністю, що й гілки від стовбура? Усяке порівняння, як каже народна мудрість, кульгає. Та все ж чимало істин ми краще пізнаємо саме завдяки порівнянням... Ще в глибоку давнину виник звичай вести літописи, хронології роду, щоб передати нащадкам пам'ять про їхніх предків. Кожне наступне покоління розповідало про себе. В архівах знаходимо чимало таких хронік, або генеалогій. Вони дають цінний матеріал не тільки для вивчення того чи іншого роду, а й певних суспільних явищ. Адже люди, сім'ї, династії були учасниками важливих історичних подій. За літописами, проте, не завжди зручно одразу охопити всю історію роду. Тому представники знаменитих родин часто замовляли художникам, граверам наочне зображення свого роду. Так виникла традиція родовідних (або генеалогічних) дерев, які поширилися у мистецтві багатьох країн, у тому числі й українському.Родовідні дерева в Україні з'явилися в середньовічну епоху. Кожне таке дерево являло собою алегорію, тобто іносказання, втілення в образі дерева поняття про рід людський. Родини зображували у вигляді гілок, а члени цих родин — як галузки, листочки, плоди. Зручною для відображення родовідних дерев була гравюра. З підготовленої гравером металевої або дерев'яної платівки (дошки) можна було зробити чимало відбитків, щоб подарувати їх родичам, знайомим. Гравюри з родовідними деревами додавалися до сімейних хронік. Але вони часто були також самостійними творами або ілюстраціями у книжках, коли в них ішлося про того чи іншого представника роду. Бувало й таке, що родовідне дерево вклеювали в книгу на тій підставі, що сім'я матеріально підтримувала друкарню, в якій книга друкувалася, чи давала кошти спеціально на видання цієї книжки. Це був неначе колективний ипортрет" родини в пам'ять про її благодійну діяльність. Родовідне дерево найчастіше зображували у вигляді лавра, пальми дуба, а також куща винограду чи троянди, тому що їх цінували передусім за довговічність, красу крони і деревини,плоди і квіти. Символічно всі ці якості переносилися на представників роду, члени якого замовляли гравюру Найталановитішими граверами родовідних дерев в Україні у XVII-XVIl століттях були Олександр Тарасович, Іван Щирський, Григорій Левицький. Родовідні дерева, як правило, пов'язувалися своїм змістом з поширенням освіти, культури наукової діяльності. Деякі родовідні дерева присвячувались диспутам у Києво-Могилянській академії.​

Ответы

Автор ответа: sirimhaisin
0

Ответ:

Текст наводить інтересний огляд традиції ведення родовідних дерев в історії України і вказує на їхнє важливе значення для передачі історії роду. Але тепер давайте перекажемо цей текст більш докладно:

Традиція ведення родових дерев в Україні має багатий історичний корінь і зберігає свою актуальність і сьогодні. В тексті обговорюється аналогія між родиною і деревом, але визнається, що ця аналогія може мати свої обмеження.

У давні часи була поширена практика ведення літописів і родових хронік з метою передачі інформації про предків нащадкам. Ці записи розкривали історію роду, а також участь його членів у важливих історичних подіях. Це стало важливим джерелом для вивчення історії окремих родів і загальних суспільних явищ.

Замість ведення хронік, представники знаменитих родин вирішували замовити виконання генеалогічних дерев, які стали популярними у мистецтві багатьох країн, включаючи Україну. Ці родовідні дерева відображалися у вигляді гілок, галузок, листочків і плодів, символізуючи члени родини.

Історично, родовідні дерева стали популярними у середньовіччі, і їх гравюри давали можливість робити багато копій для родичів і знайомих. Вони також стали частиною сімейних хронік і навіть ілюстраціями до книг, які розповідали про рід. Деякі родовідні дерева навіть вклеювалися у книги як символ благодійної діяльності роду, який підтримував видання книги.

Родовідні дерева зазвичай зображувалися у вигляді дерев (лавра, пальми, дуба) або рослин (виноград, троянда), які символізували довговічність і красу роду. Зараз ці дерева залишають цінний історичний слід і є своєрідними творами мистецтва.

Отже, традиція ведення родових дерев має глибокі історичні корені в Україні і може мати важливе значення для передачі історії роду та культурних цінностей.

Объяснение:

5 звезд пожалуйста


yulianazeleniukh: дякую
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: karinaberezina34