Предмет: Литература, автор: vadimchikanchi77

яким чином середовище вплинуло на формування характеру Чіпки?чи міг він обрати інший шлях боротьби на справедливість?​

Ответы

Автор ответа: lunakornik1
0

Ответ:

Якщо ми говоримо про Тараса Григоровича Шевченка, він був вплинутий своїм середовищем у декількох аспектах, що мали великий вплив на формування його характеру та бажання боротися за справедливість.

1. Соціально-економічне середовище: Шевченко народився в селянській родині, і його дитинство та юність пройшли в умовах кріпосного права. Він особисто досвідчував утиск, бідність та нерівність, що стали потужним джерелом його обурення та бажання боротися за справедливість і рівність.

2. Батьківський вплив та самоосвіта: Шевченко був силою спрямований на навчання та самоосвіту. Він намагався розширювати свої знання, читав літературу, ознайомлювався зі світовою історією та філософією. Це допомогло йому розуміти причини соціальних нерівностей та шукати шляхи боротьби з цими проблемами.

3. Культурне середовище: Шевченко був позитивно впливаний українською культурою, мовою та літературою. Він розвивав свої таланти в області малювання і поезії завдяки комунікації з визначними українськими діячами того часу. Це підтримувало його прив'язаність до українського народу його боротьби за незалежність та права.

Чи міг він обрати інший шлях боротьби на справедливість? Це складне питання, адже контекст і обставини, що вплинули на Шевченка, були дуже сильними. Можливо, в інших умовах або середовищі він міг знайти іншу форму боротьби, але, зважаючи на його переконання, характер і життєвий досвід, імовірно, він все одно обрав би шлях культурно-літературної та соціальної боротьби, що став притаманним для нього.

Автор ответа: aleksandraabakumova2
1

Чіпка (Ничипір) Варениченко – головний герой роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» П. Мирного. Він є байстрюком, сином Мотрі, чоловіком Галі.Зовнішність: він мав «дуже палкий погляд, бистрий, як блискавка», «ні високого, ні низького зросту, – тільки плечі широкі, та груди високі…».Характер: у Чіпці живуть дві людини – правдошукач і розбійник. Як правдошукач він є допитливим, хазяйновитим, кохає Галю і любить Мотрю й бабу Оришку, прагне справедливості для усіх. Ставши розбійником, у ньому є жорстокість, бажання випити, здатність віддати усе, щоб «забутися», втілює у собі образ революціонера, бунтаря, який кривавими методами хоче створити нове справедливе суспільство.Ставлення до інших: Чіпка любить свою бабусю й матір, дружить із працьовитим Грицьком, кохає Галю. Коли ж підпадає під вплив горілки та Лушні, Матні й Пацюка, то забуває і навіть кривдить матір, відрікається від порядних знайомих, ненавидить увесь світ і здатен на вбивство.Ставлення інших до Чіпки: у дитинстві його любили лише рідні, він дружив з Грицьком. Суспільство жорстоко ставилось до нього, бо Чіпка був байстрюком. Коли Чіпка став господарем, люди почали його навіть поважати, висували у земство, його кохала Галя. Ставши розбійником, суспільство бачило в ньому лише монстра, а для своїх товаришів по його чорному промислу він став ватажком.Ставлення автора до Чіпки: Панас Мирний та Іван Білик досліджують процес перетворення людини з правдошукача до вбивці. Вони йому співчували, розуміючи, що він – породження суспільства, але в кінці засуджують його, що той не зміг протистояти цьому жахливому впливу і почав вбивати.Перетворення Чіпки на злодія – результат «дурних умов», у яке його заганяло суспільство та індивідуально-психологічні особливості цієї людини. Якби він зміг побороти в собі бажання помсти, він став би позитивним героєм, прикладом, що треба боротися за себе, але мирним шляхом. Але внутрішня слабкість, проявлена у його пияцтві та розбоях відвертає у мене будь-які симпатії до нього

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Blueberrycherr
Предмет: Алгебра, автор: kazbanira7
Предмет: Русский язык, автор: s37953200
Предмет: Математика, автор: anasteeyshaa12