Предмет: Окружающий мир, автор: kati74111

6. Хліб - джерело поживних речовин. Поясни, в якому випадку відбувається перетворення цих речовин: Випадок 1. Із шматочка хліба нарізали кубики. Випадок 2. Шматочок хліба потрапив у травну систему людини.​

Ответы

Автор ответа: Usergeorg
11

Ответ:

Объяснение:

Звичайно, давайте розберемо перетворення поживних речовин в обох випадках:

Випадок 1: Хліб нарізати кубиками

Коли шматок хліба нарізають кубиками, відбувається фізична зміна, але не хімічна. Хліб все ще складається з тих самих основних елементів (таких як вуглеводи, білки та жири), як і до того, як його нарізали. Поживні речовини залишаються незмінними в кожному шматку хліба.

Випадок 2: Хліб потрапляє в травну систему людини

Саме тут відбувається справжня трансформація поживних речовин. Коли хліб потрапляє в травну систему, починається низка складних процесів:

Рот: процес починається в роті, де хліб пережовують і змішують зі слиною. Слина містить такі ферменти, як амілаза, яка починає розщеплювати вуглеводи (наприклад, крохмаль) до більш простих цукрів.

Стравохід: пережований хліб, який тепер називають болюсом, рухається вниз по стравоходу в шлунок.

Шлунок: у шлунку шлунковий сік, включаючи ферменти та кислоти, розщеплює білки та сприяє розщепленню вуглеводів. Однак хліб ще не повністю розщеплений на окремі поживні речовини.

Тонкий кишечник: тут відбувається більшість поглинання поживних речовин. Ферменти з підшлункової залози і жовч з печінки сприяють подальшому розщепленню вуглеводів, білків і жирів на їх основні одиниці (глюкоза з вуглеводів, амінокислоти з білків і жирні кислоти з жирів). Потім ці поживні речовини всмоктуються через стінки тонкої кишки в кров.

Товстий кишечник: хоча більшість поживних речовин всмоктується в тонкому кишечнику, частина води та електролітів всмоктується в товстому кишечнику.

Пряма кишка та анус: залишки матеріалу, тепер відходи, утворюються в кал і зберігаються в прямій кишці, доки не будуть виведені з організму через анус.

Отже, у випадку 2 поживні речовини в хлібі розщеплюються на основні компоненти (цукри, амінокислоти, жирні кислоти), які потім можуть бути засвоєні організмом і використані для різних метаболічних процесів, забезпечуючи енергію та будівельні блоки для різних тілесних процесів. функції. Цей процес включає як механічні (жування та рух через травну систему), так і хімічні (ферментативний розпад) перетворення вихідних речовин у хлібі.

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: Аноним
Предмет: Английский язык, автор: laliliza6
Предмет: Українська мова, автор: MilanaNekrasova123