Дайте відповіді на запитання
1 Які моральні уроки Біблії важливі для мене та всіх сучасних людей?
2.Чи можна стверджувати, що Веди, Біблія, Коран - це не лише релігійні книги.? Чи мають вони художню цінність?
3.Що спільного між Кораном та Біблією як пам'ятками культури?
Ответы
Объяснение:
Моральні цінності біблії
"Біблія належить усім, і атеїстам, і віруючим. Це книга людства", писав відомий россійський письменник Федір Михайлович Достоєвський. Я цілком погоджуюся з ним. На мій погляд, читати Біблію корисно всім, незважаючи на религійну приналежність.
У "книзі книг"- Біблії ще біля двох тисяч років тому сформульовано основні моральні закони та принципи. Загальновідомі десять заповідей, викладені у Старому Заповіті не убий, не вкради, шануй батьків та інші не застаріли й до цих пір. На жаль, не всі люди дотримуються у житті біблійних заповідей, навіть ті, хто вважає себе християнином.
Впродовж сторічь Біблія була для людей джерелом важливих духовних істин. Ця велика книга встановила моральні основи життя для численних поколінь людей у багатьох країнах світу. В Біблії люди знаходять духовну опору у житті, де, на жаль існує і несправедливість, і гріх.
До того ж, ця книга значне явище культури усього людства. Біблійні образи, ідеї, сюжети знайомі навіть тим, хто Біблії не читав.
Веди, Біблія, Коран мають неминущу літературну цінність. У них зібрано мудрі проповіді повчання, пророцтва, міфи, історичні хроніки, молитви, народні пісні, притчі, фрагменти легенд і переказів різних народів та епох.
У кожній релігії є своя священна книга - зібрання текстів, священних для всіх, хто сповідує цю релігію. У християн це Біблія, а у іслама - Коран.
Між цими книгами є чимало спільного. По-перше, обидві вони є священними. По-друге, у мусульман Ісус та Мойсей вважаються пророками (пророки Іса і Муса).
По-третє, і Коран, і Біблія містять численні згадки про одні і ті ж особистості (як реальні, так і міфологічні) та події. У цілому цих згадок більш ніж 50.
Наприклад, сюжет про створення першої людини Адама є і в Біблії, і в Корані, як і сюжет про двох синів Адама та Єви (у Корані Адама і - Хавви).
Є у обидвах книгах і сюжет про всесвітній потоп. У Біблії той, хто врятувався, звався Ной, а у Корані Нух.
І так далі. Тобто, між цими книгами є чимало спільного.