міні конспект по біології восьмий клас. Що таке гуморальна, регуляція, гормони, нейрогормони, гіпофіз, гігантизм, акромегалія, карликовість.
Ответы
Ответ:
1) Гуморальная регуляция — один из эволюционно ранних механизмов регуляции процессов жизнедеятельности в организме, осуществляемый через жидкие среды организма с помощью гормонов, выделяемых клетками, органами, тканями.
2)Гормоны – это химическое вещество, которое поступает в кровоток и с кровью достигает различных органов, где оно стимулирует или снижает активность других клеток, которые называются клетками-мишенями. Через клетки-мишени гормоны оказывают действие практически на все жизненно важные функции организма человека.
3)Нейрогормони (нейросекретини) — фізіологічно активні речовини, що виробляються особливими нейронами - нейросекреторними клітинами. Як і медіатори, нейрогормони секретуються нервовими закінченнями, але, на відміну від перших, виділяються в кров або тканинну рідину, що властиво гормонам.
4)Гіпо́фіз (лат. hypophysis, синонім — нижній придаток мозку) — залоза внутрішньої секреції, масою всього 0.5-0.6 г, розміщена в головному мозку в гіпофізарній ямці турецького сідла в основі клиноподібної кістки черепа. Гіпофіз належить до центральних органів ендокринної системи і до проміжного мозку.
5)Гігатизм— дуже великий зріст, розлад, що виникає в осіб з відкритими епіфізарними зонами зростання (у дітей і підлітків) за надмірної секреції передніх часток гіпофіза гормону росту (СТГ).
6)Акромегалія — збільшення лицевої частини черепа, кистей рук та стоп, гіперплазія м'яких тканин, кісток та внутрішніх органів внаслідок надлишкової секреції соматотропного гормону (СТГ) аденомою гіпофізу, яка походить з соматотропних клітин, у період після закінчення росту.
7)Карликовість (грец. nanos — карлик) — ненормально низький зріст нижче за 147 см або 4 фути і 10 дюймів незалежно від статі, що є нерідко наслідком порушення функції залоз внутрішньої секреції.