Предмет: Химия,
автор: yarchertkov
ТЕРМІНОВО!!!!!!! 70 БАЛЛІВ Є вуглеводень СхНу з молярною масою 114 г/моль. Масова частка Карбону у сполуці дорівнює 84,21%. Визначте формулу. Запропонуйте структурні формули двох речовин-ізомерів лінійної і розгалуженої будови.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
w(С) = 84,21% або 0,8421
Mr(CxHy) = 114 г/моль
Знайти: CxHy- ?
w(Н) = 100% - w(С) = 100% - 84,21% = 15,79% або 0,1579
Знайдемо кількість речовин:
n(C) = (M(CxHy) * w)/М(С) = (114 * 0,8421)/12 = 8 моль
n(H) = (M(CxHy) * w)/М(Н) = (114 * 0,1579)/1 = 18 моль
С : Н = 8 : 18
Отже формула сполуки: С8Н18
Ізомери:
СН3-СН2-СН2-СН2-СН2-СН2-СН=СН2 октен-1
СН3-СН2-СН2-СН2-СН2-СН=СН-СН3 октен-2
СН3 - СН2 -СН - СН - СН2 - СН3 3,4 - диметилгексан
| |
CH3 CH3
СН3 - СН - СН - СН - СН3 2,3,4 - триметилпентан
| | |
СН3 CH3 CH3
Похожие вопросы
Предмет: Химия,
автор: tzavohir50
Предмет: Математика,
автор: eeleusuzov6
Предмет: Химия,
автор: oppar51
Предмет: Математика,
автор: samr58
Предмет: Русский язык,
автор: nastenka07022007