Предмет: Химия, автор: atukkl

ТЕРМІНОВО!!! ДАЮ 100 БАЛІВ! Масова частка Карбону у сполуці СхНуОz дорівнює 64,86%, Оксигену-21,62%. Знайдіть формулу сполуки. Запропонуйте структурні формули двох речовин – ізомерів.

Ответы

Автор ответа: mikhliuchenko
1

Відповідь:

Масова частка вуглецю (C) = 64,86%

Масова частка кисню (O) = 21,62%

Масова частка водню (H) можна знайти, використовуючи закон збереження маси, так як сума масових часток всіх елементів у сполуці повинна дорівнювати 100%:

Масова частка водню (H) = 100% - (Масова частка вуглецю + Масова частка кисню) = 100% - (64,86% + 21,62%) = 100% - 86,48% = 13,52%

Тепер знайдемо відношення мас водню до мас вуглецю і маси кисню до маси вуглецю:

Відношення мас водню до мас вуглецю:

(Масова частка водню) / (Масова частка вуглецю) = 13,52% / 64,86% ≈ 0,208

Відношення маси кисню до маси вуглецю:

(Масова частка кисню) / (Масова частка вуглецю) = 21,62% / 64,86% ≈ 0,333

Тепер ми знаємо відношення мас водню і маси кисню до маси вуглецю. Для знаходження формули сполуки СxHyOz, де x, y і z - цілі числа, спростимо ці відношення до найменших цілих значень.

x ≈ 1 (найменший спільний дільник для 0,208)

y ≈ 5 (найменший спільний дільник для 0,208, покращений до 5)

z ≈ 3 (найменший спільний дільник для 0,333, покращений до 3)

Отже, формула сполуки це CH5O3.

Тепер давайте знайдемо структурні формули двох ізомерів цієї сполуки:

Метаналь (формальдегід):

CH2O

Етаналь (ацетальдегід):

CH3CHO

Обидва ці ізомери мають одну і ту саму молекулярну формулу CH5O3, але вони мають різну структуру, оскільки атоми розташовані по-різному.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Daria10kksk
Предмет: География, автор: q4djygqhkr
Предмет: История, автор: nnikola66
Предмет: Математика, автор: yuliyprokopenko1983