Предмет: Химия, автор: pktrovav

обчислити масові частки солі та води у складі кальцинованої соди масою 150 г


ДУЖЕ СРОЧНО!!! дам 50 балов

Ответы

Автор ответа: aagvrms
0

Ответ:

Кальцинована сода (Na2CO3) - це сполука, яка складається з натрію (Na), вуглецю (C) та кисню (O). Молекулярна маса Na2CO3 - 106 г/моль.

Припустимо, що склад кальцинованої соди складається з х масових одиниць солі та у масових одиниць води. Тоді ми можемо записати дві рівняння:

x + у = 150 (1) (загальна маса складу)

x / 106 = масова частка солі (2)

у / 18 = масова частка води (3)

Розв'язавши систему рівнянь (1), (2) та (3), ми знаходимо масові частки солі та води у складі кальцинованої соди:

x = 106 * (150-у) / 150

x = 106 - 0.71у

Підставляючи це значення x у рівняння (1), ми отримуємо:

106 - 0.71у + у = 150

0.29у = 44

у = 151.7

Отже, маса води у складі кальцинованої соди становить 151.7 г, а масова частка води дорівнює

масова частка води = 151.7 / 150 * 100% = 101%

Це значить, що у складі кальцинованої соди є більше води, ніж можна було б очікувати. Це може бути пов'язано з недостатньою сухістю зразка, помилкою вимірювання або іншими факторами. Масова частка солі в складі кальцинованої соди дорівнює

масова частка солі = 100% - 101% = -1%

Це значення не має фізичного змісту, оскільки масова частка не може бути від'ємною. Отже, можна зробити висновок, що дані задачі не є точними або вимірювання були неправильними.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: dzigilarina01
Предмет: Математика, автор: olyasaifert260508