Предмет: Химия, автор: vitalikdutkauk

Яку масу калій гідроксиду і який об'єм води треба Використати для приготування 150мл розчину калій гідроксиду (густина розчину 1,217 г/см³) з масовою часткою розчиненої речовини 24%?​

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
3

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(р-нКOH) = 150 мл = 150см³

w(КOH) = 24% або 0,24

ρ = 1,217 г/см³

Найти: m(КOH) - ? V(H2O) - ?

Знайдемо масу розчину КOH :

m(р-нКOH) = V(р-нКOH) * ρ = 150 * 1,217 = 182,55 г

Обчислимо масу КОН в розчині:

m(КOH) = m(р-нКOH) * w(КOH) = 182,55 * 0,24 = 43.812 г

ρ(Н2О) = 1 г/мл

V(H2O) = m(КOH)/ρ(Н2О) = 43,812/1 = 43,812 мл

Автор ответа: dobriakua
1

Дано:

V р-ну(KOH) = 150 мл

ρ р-ну(KOH) = 1,217 г/см³ = 1,217 г/мл

ω(KOH) = 24%

Знайти:

m(KOH) - ?

V(H2O) - ?

Розв'язання:

1) m р-ну(KOH) = ρ р-ну * V р-ну = 1,217 * 150 = 182,55 г;

2) m(KOH) = ω * m р-ну / 100% = 24% * 182,55 / 100% = 43,812 г;

3) m(H2O) = m р-ну(KOH) - m(KOH) = 182,55 - 43,812 = 138,738 г;

4) V(H2O) = m / ρ = 138,738 / 1 = 138,738 мл;

Відповідь: Маса KOH становить 43,812 г; об'єм H2O - 138,738 мл.

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: polimka67